32. Warszawski Festiwal Filmowy rozpoczęty!

 

Początek października to termin zarezerwowany przez wszystkich kinomanów na przyjazd do stolicy Polski i wzięcie udziału w seansach w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W jego repertuarze znajdują się zawsze nieszablonowe tytuły, z którymi premierowo może zapoznać się warszawska widownia. Właśnie dziś rozpoczyna się 32. edycja największego polskiego filmowego święta, które z roku na rok umacnia swoją międzynarodową pozycję i staje się punktem odniesienia dla organizatorów podobnych imprez na całym świecie. Festiwal potrwa 10 dni, aż do przyszłej niedzieli włącznie. 

Projekcje w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego będą odbywały się w Kinotece (od 9.30 do 24.00) oraz Multikinie Złote Tarasy (od 11.00 do 24.00). Ceny biletów pozostały na poziomie przystępnym dla każdego widza. Koszt wejściówki na film, który rozpoczyna się o 9.30, 11.00, 12.00, 13.30, 13.45 lub 14.00 wynosi 12 zł. Natomiast bilety na późniejsze seanse są w cenie 18 zł. Przypominamy, że podczas festiwalu nie są emitowane reklamy. Tym samym filmy rozpoczynają się o wyznaczonych w grafiku godzinach.

W szranki w "Konkursie Międzynarodowym" stanie 15 tytułów. Polskim reprezentantem jest dzieło Adama Guzińskiego „Wspomnienie lata”, którego fabuła została oparta na niespodziewanych problemach w relacji matki z synem. Poza konkursem głównym wiele pozycji zmierzy się ze sobą w takich kategoriach jak: "Konkurs 1-2", "Konkurs Dokumentalny", "Wolny Duch" oraz "Konkurs filmów krótkometrażowych". Nie zabraknie uwielbianych przez widzów "Pokazów specjalnych", wśród których są tak gorące tytuły jak „To tylko koniec świata” Xaviera Dolana czy „Zwariować ze szczęścia” Paolo Virziego. Po raz trzeci pojawi się "Polska klasyka". Za jej sprawą na wielkim ekranie będzie można zobaczyć najważniejsze obrazy w filmografii niedawno zmarłego Andrzeja Kondratiuka.

Filmem otwarcia w tym roku jest hiszpańska produkcja "Honorowy obywatel" w reżyserii Gastona Duprata i Mariano Cohna. Galę  zamykającą festiwal uświetni za to pokaz „Odysei” autorstwa Jerome’a Salle’a. W jego najnowszym dziele w rolach głównych można będzie podziwiać tak wielkie gwiazdy jak Audrey Tautou czy Lambert Wilson.

Portal kulturalnie.waw.pl będzie dla Was systematycznie relacjonował przebieg festiwalu i polecał, na co warto wybrać się do kina w kolejnych dniach. Po zakończeniu 32. WFF podsumujemy jego przebieg oraz omówimy najgorętsze tytuły!


Adam Berlik


Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
festiwal filmredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--