Janusz Wróblewski przedstawia

spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim

oraz aktorką Michaliną Łabacz

       

7. października o godz. 19.00 odbędzie się pokaz filmu „Wołyń”, a następnie spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim oraz aktorką Michaliną Łabacz. Rozmowę przeprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski.

Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego to niepowtarzalna okazja by spotkać się z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. W trakcie spotkania widzowie mają okazję wzięcia udziału w dyskusji na temat prezentowanych filmów, a także twórczości zaproszonych gości.


„Wołyń” – Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

 


Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!


Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

7. października, godz. 19.00

Spotkanie + pokaz filmu „Wołyń”

Cena biletu – 24 zł

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

Ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

Tel.: (22) 343 03 10

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB, jedna losowo wybrana osoba otrzyma przez końcem dzisiejszego dnia wiadomość z informacją o wygranej na FB.

Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie na FB bloga Kulturalnie. Powodzenia!

 

Regulamin konkursu:

Powiadomienie o wygranej zostaną wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kino Praha Wojciech Smarzowski Wołyńredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--