Multikino i British Council zapraszają na jedyną retransmisję sztuki „Ryszard III” z Almeida Theatre Live. Spektakl w reżyserii Ruperta Goolda z Ralphem Fiennesem w roli tytułowej będzie można zobaczyć tylko 22 września 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

Prawdziwie wybuchowa adaptacja Ryszarda III, która stanowi jednocześnie debiut Almeida Theatre w transmisjach przedstawień na żywo. W tej wyreżyserowanej przez dyrektora artystycznego Almeida Ruperta Goolda, inscenizacji, Ralph Fiennes wciela się w rolę najsłynniejszego z szekspirowskich czarnych charakterów, natomiast Vanessa Redgrave gra Królową Małgorzatę.

Rozdarta wojną Anglia chwieje się w posadach po latach zażartego konfliktu. Król Edward podupada na zdrowiu, niepokoje polityczne ponownie ogarniają kraj. Brat Edwarda, Ryszard bezwzględny na wojnie, znienawidzony w czasach pokoju pragnie to wykorzystać by przejąć koronę brata.

Poprzez z złowrogiego Ryszarda, Szekspir przygląda się ze wszech miar ogarniającej żądzy władzy w społeczeństwie rozdartym konfliktem.  Nowa bezkompromisowa produkcja laureata nagrody Olivier, Ruperta Goolda (Makbet, Król Karol III), bierze pod mikroskop mitologię otaczającą monarchę, którego machinacje są nierozerwalnie wplecione w brytyjską historię.

Inscenizacja została sfilmowana przy pomocy wielu kamer rozmieszczonych na scenie i widowni. Producentem jest John Wyver, który obecnie odpowiedzialny jest za produkcję transmisji międzynarodowych Royal Shakespeare Company Live z Stratford-Upon-Avon, a poprzednio pracował nad adaptacjami filmowymi dla BBC Hamleta z Davidem Tennantem i Makbeta z Patrickiem Stewartem, również reżyserowanego przez Ruperta Goolda.

Dystrybutorem produkcji Almeida Theatre Live jest Pannonia Entertainment.

Obsada:
Ralph Fiennes
 jako Ryszard III
Vanessa Redgrave jako królowa Małgorzata
oraz David Annen, Joseph Arkley, Tom Canton, Daniel Cerquiera, Simon Coates, Susan Engel, James Garnon, Mark Hadfield, Scott Handy, Finbar Lynch, Aislín McGuckin, Joseph Mydell, Joshua Riley, Joanna Vanderham.

Produkcja: 
Reżyseria i dyrektor artystyczny Rupert Goold
Scenografia - Hildegard Bechtler
Kostiumy - Jon Morrell
Oświetlenie - Jon Clark
Muzyka i udźwiękowienie - Adam Cork
Reżyser walk - Terry King
Casting - Joyce Nettles 
Ruch sceniczny - Anna Morrissey

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

22 września 2016 w kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w jedynej retransmisji tego genialnego spektaklu w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Bilety:
38 zł – normalny
32 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
28 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 os.)
25 zł – bilet szkolny (dla grup zorganizowanych powyżej 30 uczniów)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon. – pt. 9-17).

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online.

Organizator: Multikino S.A.
Partner Strategiczny Teatrów w Multikinie: British Council
Mecenat Teatrów w Multikinie: Citi Handlowy i OSRAM       
Dystrybutor Almeida Theatre Company: Pannonia Entertainment Ltd
Nośnik / Technologia: Odtworzenie w cyfrowym standardzie DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, polskie napisy.
Patroni Teatrów w Multikinie: Aktivist, Magazyn Kulturalny, Teacher.pl, Infomusic.pl, Superstarsi.pl, TerazTeatr.pl, trojmiasto.pl, Mówią Na Mieście, Filmbox oraz RMF Classic.

 

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten pokaz w Multikino Targówek 22.09. Rozlosujemy je wśród osób, które zgłoszą się pod postem informującym o tym wydarzeniu na naszym FB. Zwycięzców wyłonimy przed południem dnia jutrzejszego (22.09), otrzymają od nas wiadomości na FB. Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie na FB bloga Kulturalnie. Powodzenia!


Kategoria: Multikino-poleca | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
multikino teatrredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--