W tym roku zagramy w większym składzie

Rozłożymy The Beatles na czynniki pierwsze i złożymy na nowo, trochę bardziej awangardowo – tak nową edycję trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata zapowiada dyrektor artystyczny projektu Tymon Tymański. Najbliższy koncert plenerowy 16 lipca w Warszawie, Rejs, Bulwar Flotylii Wiślanej koło płyty Desantu.

Tymon Tymański razem z marką Cydr Lubelski do współpracy zaprosił Natalię Przybysz, Natalię Grosiak i Krzysztofa Zalef Zalewskiego. Zmierzą się z legendą – piosenkami The Beatles z kultowego „ The White Album”. Usłyszymy je w świeżych, współczesnych aranżacjach. To będą autorskie interpretacje hitów bandu wszech czasów.


Cydr Lubelski Spragnieni Lata to cykl koncertów, latem plenerowych a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty młodych polskich muzyków. W kolejnych edycjach trasy biorą udział artyści zmieniający scenę muzyczną, bezkompromisowi, niezależni, mający świetny kontakt z publicznością i gwarantujący ogromną porcję pozytywnej energii. Do tej pory w przedsięwzięcie zaangażowali się: Natalia Przybysz, Tymon Tymański, Marika, L.U.C, Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Rita Pax, The Dumplings oraz Gooral.

W piątej edycji trasa po raz pierwszy ma formułę orkiestry. Wszystkim wokalistom towarzyszyć będzie ten sam skład muzyków: The Transistors. Za aranżacje utworów The Beatles odpowiada Tymon Tymański, który przyznaje, że pomysł narodził się, kiedy w wieku 13 lat po raz pierwszy usłyszał „The White Album”. Zdaniem wielu krytyków to szczególne wydawnictwo, mniej znane od popularnych szlagierów zespołu, ale jednocześnie najwybitniejsze. Płyta powstała w momencie, gdy każdy z członków bandu odkrywał własną drogę muzyczną. Materiał jest niezwykle zróżnicowany. Wyznaczył trendy dla najważniejszych w kolejnych dziesięcioleciach gatunków muzycznych. Na dwóch krążkach słyszymy rock’n’roll, rhythm and blues, hard rock, folk, a nawet country.

- To dla nas ogromna inspiracja, która w naturalny sposób wpisuje się w awangardową konwencję Spragnionych Lata oraz wizerunek Cydru Lubelskiego - mówi Robert Walewski, Manager ds. Eventów AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego, odpowiedzialny za organizację trasy i oprawę audio-wizualną koncertów.

- Szykujemy coś nowego i jednocześnie starego. Klasyczny materiał z The White Album Beatlesów zagramy na przekór i inaczej. To będzie Biały Album Pokolorowany - zapowiada Natalia Przybysz, kiedyś wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B „Sistars”, dziś znana z solowych projektów, triumfatorka Fryderyków w 2015.

- Mamy świetny skład. Natalia Przybysz to cudowna rockowo-soulowa wokalistka, Krzysiek Zalewski - świetny wokalista i gitarzysta, kompozytor, Natalia Grosiak - wokalistka jazzowa z Wrocławia, o wspaniałym głosie, liderka zespołu Mikromusic. Wspierać nas będzie zespół muzyków ze składu Tymon & The Transistors czyli zappowski skład, para jazzowy, w którym występują dęte instrumenty, fortepian, dwie gitary. Beatlesów zinterpretujemy troszeczkę na jazzowo - zdradza Tymon Tymański, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, twórca pojęcia yass.

- Będziemy się zmagać z największą legendą. To więcej niż wyzwanie, ale wierzę że damy radę, zaproponujemy coś prosto z serca - podkreśla Krzysztof Zalef Zalewski, muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista.

- To są najmniej znane, ale też najbardziej odjechane piosenki Beatlesów. Będzie kolorowo: sporą dawkę energii zapewni zespół Tymona i pozostali wokaliści, a ja wprowadzę do projektu delikatniejszy odcień - uzupełnia Natalia Grosiak, liderka zespołu Mikromusic, grającego muzykę z pogranicza pop, jazz, trip hop oraz fusion.

Trasę koncertową Cydr Lubelski Spragnieni Lata objęła patronatem radiowa Trójka. Nad częścią merytoryczną czuwa dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia Piotr Metz, wielbiciel i znawca muzyki The Beatles.

- Coverowanie Beatlesów to arcytrudna sprawa. Po latach „Biały Album" jawi się jako najbardziej zróżnicowana płyta z ogromnym bogactwem materiału. Ale to nie będą po prostu covery, to szalenie poszukujące, autorskie szkice na temat. W wersjach koncertowych dające możliwość transowej improwizacji - podkreśla Piotr Metz. - Trójka kocha The Beatles. Na antenie przypomnimy historię „Białego Albumu” w specjalnych wydaniach programu „Lista Osobista”. W czerwcu jeszcze przed startem trasy w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się prapremierowe wykonanie materiału Spragnionych Lata.

Jedyną  okazją do usłyszenia tego lata na żywo nowych aranżacji The Beatles będą otwarte, bezpłatne koncerty trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Odbędą się w 6 miastach Polski. Na wielki finał organizatorzy zapraszają 17 września do Lublina w ramach Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

 

Przypomnijmy, muzyka i eventy są jednymi z głównych obszarów strategii marketingowej marki Cydr Lubelski. Obecna na rynku od 2013 w ciągu trzech lat stworzyła nową kategorię na rynku lekkich alkoholi i wzorzec polskiego cydru naturalnego, produkowanego wyłącznie ze świeżo tłoczonego soku, nie z koncentratu, bez sztucznych barwników czy aromatów. Dziś Cydr Lubelski ma ok. 50% udziałów w rynku, a jego rozpoznawalność wśród konsumentów sprawia, że jest utożsamiany z kategorią. Markę zna aż 93% konsumentów kategorii, a prawie 70% deklaruje, że Cydr Lubelski ma przewagę nad innymi markami, preferuje tę markę. Trasa koncertowa Cydr Lubelski Spragnieni Lata najlepiej pokazuje w jak naturalny sposób cydr może towarzyszyć rozrywkom kulturalnym i spędzaniu czasu poza domem.

 

KONKURS! Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia VIP na warszawski koncert. Aby wziąć udział w konkursie, zgłoś się w komentarzu pod postem informującym o nim na naszym FB . Dwie losowo wybrane osoby otrzymają od nas powiadomienia o wygranej przed końcem czwartku (7.07). Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie na FB bloga Kulturalnie. Powodzenia!:)

 

Regulamin konkursu:

Powiadomienie o wygranej zostaną wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
cydr koncert Spragnieni lataredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--