KINOTEKA NA LATO PEŁNA WYDARZEŃ

Ceny topnieją wraz ze wzrostem temperatury!

 Lato zapowiada się upalnie, a w Kinotece wysokie temperatury rozpuszczają ceny biletów. Przez całe lato będziemy monitorować poziom upału.

28, 30, 35 st. Celsjusza? Jaką temperaturę lubicie? U nas bilety przez całe lato mają temperaturę niższą o 3 stopnie*.

Latem w Kinotece gorąca atmosfera i mnóstwo letnich wydarzeń.


*promocja trwa od 1.07 do 31.08 i obejmuje bilety normalne i ulgowe w tygodniu oraz w weekend (wszystkie one są tańsze o 3 zł): bilet normalny 19 zł tydzień/ 24 zł weekend; bilet ulgowy 16 zł tydzień/ 19 zł weekend. - tydzień/ weekend


KINO LETNIE KINOTEKI NA PLACU DEFILAD

KINOTEKA i PLAC DEFILAD zapraszają na specjalny program kina letniego na Placu Defilad. We współpracy z ambasadami i instytutami kultury stworzyliśmy unikatowy program letnich pokazów filmowych – filmów które w Polsce nie są szeroko znane lub nie były wcześniej pokazywane. Zabierzemy Was w podróż do Japonii, Francji, Nowej Zelandii, Szwecji, Irlandii i Holandii. Nasze kino będzie inne niż pozostałe w Warszawie. Oprócz filmów przygotowujemy wiele atrakcji, które uczynią nasze spotkania na Placu Defilad wyjątkowym doświadczeniem – będzie to możliwość bez opuszczania Warszawy do poznania kultury, kuchni, sztuki danego krajów oraz poznanie ciekawych gości.

Program kina letniego Kinoteki i Placu Defilad zapowiada się różnorodnie: różne gatunki, formy, trochę klasyki i stylu retro, ale też mnóstwo współczesnych historii.

Rusz z nami w wakacyjną podróż dookoła świata bez przemieszczania się z Warszawy!

Lipiec – sierpień – wrzesień / wtorki i czwartki godz. 21:00 (lipiec, sierpień) /20:30 (wrzesień)

Szczegółowy program na: www.kinoteka.pl; www.facebook.com/pldefilad

Organizator: Kinoteka

Współorganizatorzy: Plac Defilad, Bar Studio

Partnerzy: Instytut Francuski w Polsce, Ambasada Królestwa Szwecji, Ambasada Japonii, Ambasada Irlandii, Ambasada Nowej Zelandii, Ambasada Królestwa Niderlandów

 

Z KINOTEKI NAD WISŁĘ


W tym roku Kinoteka bliżej Wisły! Każdą imprezę tego lata zaczynajcie w kinie. Razem z kilkoma klubokawiarniami znad rzeki przygotowaliśmy dla Was specjalne promocje na drinki i bilety do kina.

Oprócz tego raz w tygodniu zapraszamy widzów do Kinoteki na specjalny seans rekomendowany przez: Pomost 511, Flota 511, Hocki Klocki oraz Grunt i Woda. Potraktujcie to jako preludium do wspaniałej zabawy nad Wisłą!

W każdej klubokawiarni z biletem z kina 30% zniżki na specjalny letni drink KINOTEKA oraz rejs komunikacją wiślaną Floty 511 za 3 zł.

Ze specjalnym voucherem znad Wisły bilety do kina za 18 zł.

Zapraszamy też do Kinoteki od 14.07 na specjalne pokazy rekomendowane przez nasze ulubione nadwiślane miejsca a potem na świetne imprezy nad rzeką. Szczegółowy program seansów i imprez wkrótce na: www.kinoteka.pl

KLUB KOMEDIOWY W LETNIM REPERTUARZE


Tego lata na ekranach Kinoteki będzie można zobaczyć prawdziwe pogromczynie duchów w „Ghostbusters”, kultowy „Star Trek” w nowej odsłonie oraz nowy film Nicolasa Refna „Neon Demon”.  Ale nie samym filmem kinoman żyje. Z naszym letnim repertuarem w komediowej formule zmierzą się duety z Klubu Komediowego z placu Zbawiciela. Co dwa tygodnie w weekend nasze sale zamienią się w scenę teatralną, a śmiać będzie można się nawet z wielkich filmowych dramatów.

Od lipca do września w co drugą niedzielę miesiąca o 18:00 spektakle Klubu Komediowego do Kinotekowego repertuaru.

Program:

10.07 (nd) godz. 18:00 Antoni Syrek-Dąbrowski / Karol Kopiec

24.07 (nd) godz. 18:00 Michał Sufin / Bartosz Młynarski

7.08 (nd) godz. 18:00 Michał Sufin / Bartosz Młynarski

21.08 (nd) godz. 18:00 Joanna Pawluśkiewicz / Maciej Buchwald

4.09 (nd) godz. 18:00 Paweł Najgebauer / Piotr Sikora

18.09 (nd) godz.18:00 Michał Sufin / Bartosz Młynarski

Cena biletu: 20 zł / 15 zł (z kartą Klubu Kinoteki)

Współorganizator: Klub Komediowy / www.komediowy.pl


Wszystkie szczegółowe informacje na:

www.kinoteka.pl

www.facebook.com/Kinoteka  

 

KINOTEKA NA PLACU DEFILAD

Szczegółowy program:

7.07 | 21:00 czwartek SZWECJA:  Pod bezchmurnym niebem, reż. Hannes Holm, Szwecja 2010, 110 min

Lato 1975. Martin po ukończeniu szkoły trafia do wakacyjnej pracy w ekskluzywnym jachtklubie. Otwiera się przed nim nowy świat. Ale zanim zdąży się zorientować, znajduje się w samym środku jednego z najgłośniejszych skandali kryminalnych w historii Szwecji.


12.07 | 21:00 wtorek FRANCJA: Do utraty tchu, reż. Jean-Luc Godard, Francja 1960, 90 min.

Kultowe dzieło Jean-Luc Godarda, jeden z najważniejszych filmów francuskiej nowej fali. Warte do odświeżenia zwłaszcza dwa dni przed Święta Narodowego Francji. Młody mężczyzna zabija policjanta. Wiedząc, że będzie poszukiwany, wyrusza do Paryża, by odebrać pieniądze, które umożliwią mu ucieczkę za granicę.

19.07 | 21:00 wtorek JAPONIA: Ogród słów, reż. Makato Shinkai, Japonia 2013, 46 min.

Nastoletni Takao marzy o tym, by zostać szewcem. Często przychodzi do swojego ulubionego ogrodu i projektuje tam buty. Pewnego dnia spotyka starszą o kilkanaście lat Yukino. Okazuje się, że zawsze podczas deszczu zamiast iść do pracy lub szkoły, oboje przychodzą do tego samego miejsca w ogrodzie. Kobieta jest zafascynowana pasją chłopaka i szybko się z nim zaprzyjaźnia. Wkrótce tworzy się między nimi niezwykła więź.

28.07 | 21:00 czwartek NOWA ZELANDIA: Orzeł kontra rekin, reż. Taika Waititi, Nowa Zelandia 2007, 93 min.

Oryginalne love story rodem z Nowej Zelandii. Zabawna opowieść o dwojgu społecznie nieprzystosowanych ludziach oraz o sposobach, w jaki próbują zdobyć miłość. Lily jest trochę dziwaczną i samotną kelnerką, we śnie i na jawie marzy o romantycznych uniesieniach. Jarrod, bohater z jej snów, to osobliwy odludek i sprzedawca gier wideo. Ostatnią dekadę spędził na planowaniu zemsty na prześladowcach ze szkoły średniej. Kiedy tych dwoje spotka się na party pod hasłem "Przebierz się za swojego ulubionego zwierzaka", staną oko w oko jako anemiczny rekin i wyleniały orzeł. Lily poświęci wszystko, aby zdobyć swojego wyśnionego orła?

2.08 | 21:00 wtorek HOLANDIA: Zbuntowana orkiestra, reż. Bert Haanstra, Holandia 1958, 86 min.

Film, który zna każdy Holender. Wśród członków pewnej wiejskiej orkiestry dętej narasta konflikt, który wkrótce prowadzi do podziału grupy na dwie mniejsze sekcje muzyczne. Oba nowo powstałe zespoły szykują się do zaprezentowania talentu na organizowanym specjalnym konkursie... Każdy z uczestników marzy o zostaniu wyróżnionym na przeglądzie - mając zaś na uwadze, iż czasami cel uświęca środki, muzycy kapel postanawiają nieco dopomóc własnemu szczęściu, podejmując rozmaite próby zmniejszenia szans rywali.

11.08 | 21:00 czwartek JAPONIA:  Tu zawsze świeci słońce ‘64, reż. Takashi Yamazaki, Japonia 2012, 133 min.

Jest rok 1964 i cała Japonia szykuje się do wielkiego wydarzenia, jakim są letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. W stolicy powstają nowoczesne budynki i drogi. W cieniu tych wydarzeń swoim biegiem toczy się życie bohaterów. Pisarz Chagawa i jego żona Hiromi rozbudowują dom, by stworzyć przestrzeń do nauki dla ich nastoletniego adoptowanego syna Junnosuke. Ten jednak choć uczy się pilnie, skrycie marzy o karierze pisarskiej. Syn państwa Suzuki, właścicieli dobrze prosperującego warsztatu samochodowego, bardziej niż rodzinnym biznesem interesuje się kulturą popularną i chce zostać muzykiem. Z kolei urocza pracownica Mustuko kieruje coraz więcej swojej uwagi w stronę młodego przystojnego lekarza… Film jest ciepłą i nieco nostalgiczną opowieścią o Tokio w latach 60., która na przemian wzrusza i rozśmiesza. Cieszy także oko starannie odtworzonymi widokami japońskiej stolicy sprzed przeszło 50 lat.

18.08 | 21:00 czwartek IRLANDIA: Once, reż. John Carney, Irlandia 2006,  85 min.

Uliczny grajek z Dublina poznaje emigrantkę z Czech. Pomimo różnic połączy ich talent muzyczny i miłość. 

23.08 | 21:00 czwartek FRANCJA: Piękne dni, reż. Marion Vernoux, Francja 2013, 94 min.

Niebanalna historia, pełna stylu, uroku i gorzkich życiowych prawd. Tytułowe Piękne dni to najprościej rzecz ujmując klub seniora, do którego zaczyna uczęszczać Caroline (Fanny Ardant) w pierwszych dniach swej zasłużonej emerytury. Poza ciekawymi zajęciami i towarzystwem rówieśniczek, do atrakcji należy tu także młody i przystojny Julien (Laurent Lafitte), uczący seniorów i seniorki obsługi komputera. Czy mimo różnicy wieku Caroline i Julien nawiążą głębszą relację?

6.09 | 20:30 wtorek SZWECJA: Historie sztokholmskie, reż. Karin Fahlén, Szwecja 2014, 97 min.

Współczesny komediodramat opowiadający historię pięciorga osób, których losy splatają się w Sztokholmie. Pisarz Johan jest całkowicie pochłonięty swoją obsesją na punkcie światła i ciemności w mieście. Preppy Douglas zakochuje się w porzuconej i chwilowo bezdomnej Annie. Pracująca w branży reklamowej Jessica nie otrzymuje zgody na adopcję dziecka, ponieważ nie ma przyjaciół, zaś pracoholika Thomasa od jego codziennych zajęć odrywa przypadkowy list miłosny. Ile światła potrzebujemy, by zobaczyć siebie nawzajem?

15.09 20:30 czwartek Nowa Zelandia: Prawdziwa historia, reż. Roger Donaldson, Japonia, Nowa Zelandia, Szwajcaria, USA 2005

 

Nowozelandczyk, Burt Munro (Anthony Hopkins), marzy o tym, by swoim motocyklem wystartować w wyścigu na słonych torach Bonneville. Za ostatnie pieniądze udaje się do USA i zamierza pobić rekord prędkości.


 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
film kino Kinoteka latoredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--