Wielkimi krokami nadchodzi piąta edycja najbardziej wyczekiwanego studenckiego wydarzenia roku – Juwenaliów SGH. Po raz kolejny studenci warszawskich uczelni będą mieli możliwość wzięcia udziału w wielogodzinnej zabawie przy najlepszej dawce muzyki. W tym roku w Ogrodach Rektorskich pojawią się: Czesław Śpiewa, Gooral i Tede!

 

Już 7 maja 2016 r., od godz. 15.00, po raz kolejny w Ogrodach Rektorskich SGH będzie miało miejsce wydarzenie absolutnie bez precedensu. Mimo iż świętowane co roku, to za każdym razem równie wyjątkowe Juwenalia, zrzeszą tysiące ludzi na terenie SGH. Mury uczelni wypełnią się pozytywnymi wibracjami za sprawą niepowtarzalnej atmosfery, którą już budują dla nas organizatorzy. Oczywiście najważniejszym czynnikiem będą koncerty trzech polskich wykonawców, reprezentujących 3 różne oblicza naszej rodzimej sceny muzycznej. Poniżej przybliżymy nieco ich sylwetki.

Jako pierwszy z zaproszonych artystów wystąpi zespół Czesław Śpiewa. Ta polsko-duńska grupa, na czele z niezwykle charyzmatycznym liderem, wokalistą, akordeonistą, a także kompozytorem – Czesławem Mozilem, tworzy trudną do scharakteryzowania wprost, aczkolwiek oryginalną muzykę. W utworach Czesław Śpiewa można usłyszeć zarówno brzmienie rockowe, folkowe, jak również popowe, natomiast sam wykonawca określa ją jako „pop” lub „alternatywny pop” z „podtekstem punkowym”. Od 2008 r. zespół znajduje się na muzycznym topie, mając na koncie 2 platynowe płyty oraz jedną złotą.

Drugim wykonawcą, który pojawi się na juwenaliowej scenie będzie Gooral. To kolejny artysta, który tworzy muzykę stosunkowo awangardową – łączy brzmienie elektroniczne z tradycyjnymi motywami góralskimi. Zasłynął m.in. utworem „Karczmareczka”, który rozsławił jego sposób tworzenia muzyki.

Na zakończenie juwenaliowego koncertu na scenie pojawi się Tede. Nie bez kozery można powiedzieć, że to jedna z osób, która tworzyła polską scenę rapu, bowiem występuje on i tworzy już od 1994 r. Począwszy od 2001 r. sukcesywnie wydaje kolejne płyty, które cieszą się wielką popularnością, szczególnie wśród młodzieży. Jego ostatni album, „Vanillahajs”, doczekał się miana platynowej płyty. Z pewnością zadba on o odpowiednie zwieńczenie zabawy pod sceną w Ogrodach Rektorskich podczas tegorocznych Juwenaliów.

Jednak same koncerty to nie wszystko. Dla uczestników Juwenaliów przygotowana będzie masa dodatkowych atrakcji. Natomiast po występach studenci przeniosą się do Klubu Park, gdzie kontynuować będą zabawę, przy muzyce, zdobywającego coraz większą sławę DJ’a Rizzle!

 

Juwenalia SGH co roku zaskakują i z roku na rok się rozwijają. Ta impreza bez wątpienia potrafi porwać swoją wyjątkowością i nastrojem, którego nie da się doświadczyć gdzie indziej. Dlatego przychodząc, robicie to własną odpowiedzialność. Gdy raz bowiem poczujecie tę atmosferę, niełatwo będzie się pogodzić z myślą, że okazja taka trafia się jedynie raz na rok. 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--