CÓRKA

Scenariusz i reżyseria:

Natalia Fijewska-Zdanowska

Obsada:

Joanna ŻÓŁKOWSKA

Zuzanna FIJEWSKA-MALESZA

Muzyka i aranżacja:

Filip Dreger

Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza, Zosia Zdanowska

Kostiumy: Beata Borowska  Charakteryzacja: Joanna Tomczyk

Reżyseria świateł/Konsultacja scenograficzna: Mikołaj Malesza

Produkcja: Agnieszka Kondraciuk  Sufler: Aleksandra Śliwińska

Barbara – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL’em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście.

Spektakl o tęsknocie, której  nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.


 

Naga Praga

Realizatorzy:

Obsada: Agata Fijewska, Adam Krawczuk, Sławomir Pacek

Akompaniament /DJ/: Maciej Rozwadowski

Choreografia: Bartosz Figurski

Muzyka: Filip Dreger

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

O spektaklu:

Niezależna i dobrze sytuowana singielka z Warszawy wraca z imprezy w hipsterskiej knajpie na prawym brzegu Wisły. Jest zmęczona i pijana, zamiast na postój taksówek trafia na jedno z praskich podwórek. Rzeczywistość zaczyna mieszać się ze snem, bohaterka rozpoczyna dziwną podróż po ‚innej wersji’ swojego własnego życiorysu. Może gdyby nie zbieg okoliczności, byłaby praską ‚lumpeksiarą’ sprzedającą czosnek na Grochowskiej i czekającą nocami na męża alkoholika…

„Naga Praga” to rodzaj scenicznego żartu, nie pozbawionego jednak goryczy i złośliwości wobec współczesnego świata. Życiorys hipsterskiej singielki i ‚dziewczyny z Pragi’ przeplatają się ze sobą, prascy Hipsterzy zamieniają się w Dresów, modny klub w podwórko przy trzepaku, a mroczny DJ w tajemniczego ostrzarza noży. Spektakl poddaje analizie fenomen współistnienia w jednej przestrzeni dwóch odrębnych społecznie światów, z których każdy rządzi się swoimi prawami – czy te prawa, nie są jednak niepokojąco podobne?

Czy dychotomia praskich rzeczywistości nie jest dychotomią bardziej ogólną – warszawską? polską? a może także naszą własną – wewnętrzną i osobistą? Czy istnieje możliwość komunikacji między tymi dwoma odrębnymi rzeczywistościami? Czy istnieje możliwość scalenia tych rzeczywistości w nas samych – w jedną, wspólną tożsamość?
Miejsce: Scena Staromiejska SCEK, Jezuicka 4.

Partnerzy: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

 

KONKURS!

Do zgarnięcia zaproszenia na:

„Naga Praga” 07.05 (sobota) godz. 17:00 SCEK ul. Jezuicka 4.

„Naga Praga” 08.05 (niedziela) godz. 19:00 SCEK ul. Jezuicka 4.

„Córka” 09.05 (poniedziałek) godz. 19:30 SCEK ul. Jezuicka 4.

Aby wziąć udział w konkursie, polubcie i skomentujcie post informujący o nim na FB niniejszej strony, wpisując preferowany spektakl i termin. Przed końcem dnia losowo wybrane osoby otrzymają na FB powiadomienie o wygranej. Warunkiem udziału w konkursie jest lubienie FB bloga Kulturalnie (znajdziecie go tu - klik!) Powodzenia!:)


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
konkurs spektakl teatr młynredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--