RADI/O/PERA

 

Już 22 kwietnia usłyszymy ostatni w tym sezonie koncert w ramach cyklu RADI/O/PERA. Po znakomitych wykonaniach dzieł Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Caldary i Georga Friedricha Haendla w Studiu Koncertowym Polskiego Radia zabrzmi opera austriackiego kompozytora Johanna Josepha Fuxa – „Orfeo ed Euridice”.

 

Radi/o/pera to cieszący się niezwykłą popularnością projekt Warszawskiej Opery Kameralnej i Programu II Polskiego Radia. Jego ideą jest prezentowanie słuchaczom największych dzieł epoki baroku i klasycyzmu – na żywo w sali koncertowej Polskiego Radia i poprzez retransmisje na antenie Dwójki.

 


 

Cykl zakończy zaprezentowana w wersji koncertowej opera „Orfeo ed Euridice” Johanna Josepha Fuxa, nadwornego kompozytora austriackich cesarzy, autora licznych oratoriów, oper i utworów religijnych. Wychowany w chłopskiej rodzinie, już za życia osiągnął spektakularny sukces – był kompozytorem Leopolda I, Józefa I i Karola VI. Napisany przez niego podręcznik – traktat „Gradus ad Parnassum” studiowali m.in. Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven czy Wolfgang Amadusz Mozart.

 

„Orfeo ed Euridice” to jedno z najpiękniejszych dzieł operowych barokowego mistrza. Jego tematem jest słynna antyczna historia Orfeusza, który z miłości do Eurydyki udał się do Hadesu. Partie Orfeusza zaśpiewa Jan Jakub Monowid, Eurydyki – Julita Mirosławska. W Studiu Polskiego Radia usłyszymy także Sylwestra Smulczyńskiego, Iwonę Lubowicz oraz Martę Boberską.

 

Artystom towarzyszyć będzie Zespół Wokalny oraz Zespół Instrumentów Dawnych Musicae Antique Collegium Varsovience Warszawskiej Opery Kameralnej pod batutą Marca Vitalego.„Orfeo ed Euridice” Johanna Josepha Fuxa, 22 kwietnia, godz. 19:30, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59. Bilety w cenie 40 zł do nabycia na: www.operakameralna.pl, w kasach Warszawskiej Opery Kameralnej oraz na godzinę przed koncertem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia.

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert z cyklu RADI/O/PERA: "Orfeo ed Euridice" Johanna Josepha Fuxa, który odbędzie się 22.04 o 19.30 w Studio Koncertowym Polskiego Radia. Aby wziąć udział w konkursie polubcie i skomentujcie post informujący o nim na naszym FB. Przed końcem dnia jedna losowo wybrana osoba otrzyma na FB powiadomienie o wygranej. Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie FB bloga Kulturalnie. Powodzenia!


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--