Wielkie święto małych czytelników


„Właśnie z rzeczywistości rodzi się najdziwniejsza baśń w świecie” – powiedział pisarz Hans Christian Andersen, w którego urodziny, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym roku – salon Empik Arkadia w Warszawie – przedłuża świętowanie aż do 10 kwietnia, oferując najmłodszym czytelnikom bajkowe wydarzenia: spotkania z autorami literatury dziecięcej, magiczne warsztaty i plastyczne animacje.

 


 


Podczas dwóch pierwszych weekendów kwietnia odbędzie się 12 unikalnych wydarzeń. Specjalnie dla najmłodszych, 2 kwietnia o godzinie 13:00, Maciej Orłoś, prezenter Telewizji Polskiej i autor bestsellerowych książek dla dzieci, poczyta o świecie tajemniczych i niewytłumaczalnych zdarzeń, które przytrafiają się Meli oraz Kubusiowi – bohaterom jego barwnych opowiadań. Tego samego dnia o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z Rafałem Kosikiem, autorem serii książek „Felix, Net i Nika”, która sprzedała się w 350 tysiącach egzemplarzy osiągając tym samym status najpopularniejszego cyklu książek science-fiction dla dzieci i młodzieży.

 

Opracowane przez psychologów dziecięcych warsztaty „Przecinek i kropka” oraz plastyczne animacje z kolorowankami to kolejne atrakcje przygotowane przez Empik z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Najmłodsi zaproszeni zostaną również do przeżycia przygody między innymi wspólnie z aktorką Anną Cieślak i „Małym Księciem”, „Messim. Małym chłopcem, który stał się piłkarzem” oraz Katarzyną Stoparczyk – dziennikarką radiowej Trójki.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

 

http://www.empik.com/kultura/przecinek-i-kropka/

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/?fref=ts


2 – 10 kwietnia

Empik Arkadia

Warszawa, Al. Jana Pawła II 82


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--