DKF „IMAGINARIUM” - SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH

 

Kino Praha zaprasza na nową odsłonę filmowych spotkań, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „IMAGINARIUM” – Siedem grzechów głównych. Spotkanie z widzami i zaproszonymi gośćmi poprowadzi znany dziennikarz Piotr Szygalski.

Cena biletu TYLKO 14 złotych!

 

31. marca, o godz. 20:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu "Ugotowany". Po projekcji filmowej zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji. Gościem specjalnym będzie m.in. aktorka i wokalistka Aneta Todorczuk-Perchuć*** oraz psychoterapeutka Ewa Chalimoniuk**** a także ks. Marek Kotyński*****.

 

DKF „Imaginarium”* –  Siedem grzechów głównych, to 10 znakomitych tytułów, których fabuła będzie punktem wyjścia do dyskusji odbywających się po seansie. Każdy blok filmowy zostanie poświęcony innemu grzechowi, a mianowicie: pychy, chciwości, pożądliwości, zazdrości, obżarstwa, gniewu oraz lenistwu. 

 

Spotkania w ramach DKF „Imaginarium” poprowadzi Piotr Szygalski**.

Spotkania odbywać się będą w wybrany poniedziałek miesiąca o godz. 20.00

Cena biletu – 14zł 

 

SKRÓCONY PROGRAM  - DKF „IMAGINARIUM”

 

PYCHA

31 marca 2016 I czwartek I 20:00 I

„Ugotowany”, reż. John Wells

 

CHCIWOŚĆ

25 kwietnia 2016 I poniedziałek I 20:00 I

„El Clan”, reż. Pablo Trapero

 

CHCIWOŚĆ

23 maja 2016 I poniedziałek I 20:00 I

„Big Short”, reż. Adam McKay

 

POŻĄDLIWOŚĆ

13 czerwca 2016 I poniedziałek I 20:00 I

„Love”, reż. Gaspar Noé

 

POŻĄDLIWOŚĆ

27 czerwca 2016 I poniedziałek I 20:00 I

„Raj: Miłość”, reż. Ulrich Seidl

 

ZAZDROŚĆ

26 września I poniedziałek I 20:00 I

„Fatalne zauroczenie”, reż. Adrian Lyne

 

OBŻARSTWO

10 października I poniedziałek I 20:00 I

„Wielkie żarcie”, reż. Marco Ferreri

 

GNIEW

31 października I poniedziałek I 20:00 I

„Zjawa”, reż. Alejandro González Iñárritu 

 

GNIEW

28 listopada I poniedziałek I 20:00 I

„Życie za życie”, reż. Alan Parker

 

LENISTWO

12 grudnia I poniedziałek I 20:00 I

„Siedem”, reż. David Fincher

 

 

*DKF „Imaginarium” rozpoczął działalność w 2007 roku organizując filmowe spotkania m.in. w warszawskiej Kinotece. Obecnie Klub, po krótkiej przerwie w aktywności, znalazł swoją nową siedzibę w Kinie Praha (ul. Jagiellońska 26). Na widzów czekają prezentacje najciekawszych produkcji filmowych zarówno polskiej, jak i światowej kinematografii. Projekcjom towarzyszyć będą dyskusje, ciekawe debaty oraz spotkania z twórcami i osobami związanymi ze sztuką filmową.

 

**Piotr Szygalski – dziennikarz portalu "Kulisy Kultury", przez niemal dekadę związany z Radiem Wawa, współpracował też m.in. z „Machiną”, „Maximem” i "Playboyem”. Przez kilka lat prowadził magazyny kulturalne w TVP: „Ulice Kultury”, „Dzięki Bogu już piątek”, „Kulturalni” i "Wstęp Wolny". 

 

***Aneta Todorczuk-Perchuć - Absolwentka warszawskiej PWST. Aktorka i wokalistka Teatru Studio Buffo oraz Teatru Narodowego. Współzałożycielka i prezes Fundacji Mamy Dzieci.

 

 

****Ewa Chalimoniuk – Absolwentka Wydziału Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Gdańskiego, Podyplomowych Studiów Profilaktyki i Resocjalizacji. Posiada duże doświadczenie w pracy z osobami po stracie /żałoba/ oraz pomocy osobom w kryzysie i nie przeżytą traumą. Ukończyła Studium Terapii Rodzin. Wiele lat prowadziła zajęcia w SWPS. Certyfikowany psychoterapeuta i trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany psychoterapeuta Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii. Prowadzi terapię indywidualną, rodzinną i grupową korzystając z różnych podejść teoretycznych. W latach 2009-2011 przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Integracji Psychoterapii. 

 

 

*****o. dr Marek Kotyński - redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.

 

KONKURS! Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na pokaz filmu "Ugotowany". Aby wziać udział w konkursie, skomentujcie w dowolny sposób post informujący o wydarzeniu na naszym FB. Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie na FB bloga Kulturalnie. Powiadomienia o wygranej roześlemy na FB w czwartek 31.03 przed 10.00. Powodzenia!:)

 

 


Regulamin:


Konkurs kończy się 31.03 przed 10.00.

Nagrodą w konkursie są 3 podwójne zaproszenia do kina Praha na pokaz filmu "Ugotowany".

Powiadomienie o wygranej zostaną wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus--