Zapraszamy do kina Apolonia na nowy cykl filmowy „A!Polonia” czyli z trudnej historii narodu, którego zadaniem jest wzbudzenie emocji i zachęta do dyskusji na tematy okołonarodowe.  Bilety TYLKO 12zł!

Wśród gości dziennikarza Piotra Szygalskiego znajdą się twórcy filmów, przedstawiciele polskiej sceny politycznej, kulturoznawcy i historycy. Rozmawiać oni będą o takich tytułach, jak m.in. „Zakazane piosenki” Leonarda Buczkowskiego, „Róża”, powstający „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego czy „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” Antoniego Krauze. Obrazy te staną się więc punktem wyjścia do rozważań nie tylko na tematy związane z szeroko pojętą kinematografią narodową, ale i trudną polską historią. Liczymy na inteligentne spory i inspirujące dialogi przedstawicieli różnych opcji politycznych, mniejszości i większości oraz środowisk kulturotwórczych.

Cykl zainauguruje projekcja filmu „Historia Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego. Zapraszamy 29. marca, początek spotkania o godz. 19:00.

Spotkania w ramach cyklu „A!Polonia” czyli z trudnej historii narodu poprowadzi znany dziennikarz Piotr Szygalski**.

Zapraszamy w wybrany wtorek miesiąca.

Cena biletu: 12zł
Bilety należy zakupić w kasie kina 30 min. przed rozpoczęciem pierwszego seansu.


SKRÓCONY PROGRAM – „A!Polonia” czyli z trudnej historii narodu

HISTORIA ROJA
29.03.2016 I wtorek I 19:00 I 
reżyseria Jerzy Zalewski

RÓŻA
12.04.2016 I wtorek I 19:00 I
reżyseria Wojciech Smarzowski

CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ
24.05.2016 I wtorek I 19:00 I
reżyseria Antoni Krauze

Szczegółowe informacje już wkrótce
14.06.2016 I wtorek I 19:00 I

ZAKAZANE PIOSENKI
13.09.2016 I wtorek I 19:00 I
reżyseria Leonard Buczkowski

Szczegółowy program już wkrótce
11.10.2016 I wtorek I 19:00 I


JOANNA
15.11.2016 I wtorek I 19:00 I
reżyseria Feliks Falk

W CIEMNOŚCI
20.12.2016 I wtorek I 19:00 I
reżyseria Agnieszka Holland

*Jerzy Zalewski – Polski reżyser, scenarzysta, producent filmowy, aktor i dziennikarz. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie i Wydziału reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor wielu filmów fabularnych i dokumentalnych.

**Piotr Szygalski – Dziennikarz portalu "Kulisy Kultury", przez niemal dekadę związany z Radiem Wawa, współpracował też m.in. z „Machiną”, „Maximem” i "Playboyem”. Przez kilka lat prowadził magazyny kulturalne w TVP: „Ulice Kultury”, „Dzięki Bogu już piątek”, „Kulturalni” i "Wstęp Wolny".

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na pokaz filmu "Czarny Czwartek". Aby wziąć udział w konkursie, wyraźcie chęć wzięcia udziały w wydarzeniu pod postem informującym o nim na naszym FB. Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie FB bloga Kulturalnie. Powiadomienia o wygranej roześlemy przed końcem poniedziałku. Powodzenia!

 

 

Regulamin:

Konkurs kończy się przed końcem 23.05

Nagrodą w konkursie są podwójne zaproszenia na film "Czarny czwartek".

Powiadomienie o wygranej zostaną wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

 

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
film Historia Roja kino Kino Apolonia Różaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--