Zapraszamy do kina Apolonia na nową odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jedenastka”. Podczas tegorocznej edycji zaprezentujemy zrekonstruowaną cyfrowo klasykę kina polskiego. Nie zabraknie ciekawych dyskusji, które poprowadzi znany krytyk filmowy i filmoznawca Andrzej Bukowiecki. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 23 marca, o godz. 19:00. Zaprezentujemy film „Przypadek” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Bilety TYLKO 12zł!

Polski przemysł filmowy nie miał tak dogodnych warunków rozwoju jak w innych krajach Europy. Okres zaborów, potem wybuch pierwszej wojny światowej nie sprzyjały producentom, jednak wciąż realizowano filmy, powstawały też firmy dystrybucyjne i wytwórnie. Wiele lat później twórcy mogą swobodnie działać dążąc do indywidualizacji wypowiedzi artystycznej. W swoim dorobku mamy wielu wspaniałych aktorów i reżyserów, obdarzonych niezwykłą wrażliwością i talentem. W ramach drugiej edycji Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jedenastka” pokażemy klasykę kina polskiego docenianego przez widzów i krytyków na całym świecie. Prezentowane filmy będą punktem odniesienia do dyskusji odbywających się po projekcjach filmowych.

Spotkania w ramach DKF „Jedenastka” poprowadzi znany krytyk filmowy i filmoznawca Andrzej Bukowiecki*.Zapraszamy w każdą przedostatnią środę miesiąca.
Cena biletu: 12zł
Bilety należy zakupić w kasie kina 30 min. przed rozpoczęciem pierwszego seansu.

SKRÓCONY PROGRAM – Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jedenastka”

PRZYPADEK
23.03.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Krzysztof Kieślowski

SANATORIUM POD KLEPSYDRĄ
27.04.2016 I środa I 20:30 I
reżyseria Wojciech Jerzy Has


PANNY Z WILKA
18.05.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Andrzej Wajda

KRZYK
22.06.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Barbara Sass

EWA CHCE SPAĆ
20.07.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Tadeusz Chmielewski

CO MI ZROBISZ, JAK MNIE ZŁAPIESZ
24.08.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Stanisław Bareja

O-BI, O-BA: KONIEC CYWILIZACJI
21.09.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Piotr Szulkin

ILUMINACJA
19.10.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Krzysztof Zanussi

SZPITAL PRZEMIENIENIA
23.11.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Edward Żebrowski


DOLINA ISSY
14.12.2016 I środa I 19:00 I
reżyseria Tadeusz Konwicki


*Andrzej Bukowiecki – Krytyk filmowy i filmoznawca. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Podyplomowego Studium Wiedzy o Filmie w PWSFTviT. Dyrektor mieszczącego się na warszawskim Ursynowie Domu Sztuki SMB „Jary”, w którym pracuje od jego powstania w 1984 roku i w którym prowadzi również działalność filmową. Członek Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor publikacji prasowych, w których koncentruje się na historii kina, sztuce operatorskiej i technice kinematograficznej. Współtwórca albumu „100 lat polskiego filmu. 1908-2008”


KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na pokaz 18.05 ("Panny z Wilka"). Aby wziąć udział w konkursie, wyraźcie chęć wzięcia w wydarzeniu pod postem informującym o nim na naszym FB (warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie FB bloga Kulturalnie, znajdziecie go tu - klik). Powiadomienia o wygranej roześlemy przed końcem tygodnia. Powodzenia!Regulamin:

Konkurs kończy się przed końcem 16.05.

Nagrodą w konkursie jest podwójne zaproszenie na film Przypadek w Kinie Apolonia.

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--