OKIEM  OBSERWATORA:   WARSZAWA  TAŃCZY  TANGO

 

Trzymiesięczne warsztaty taneczne, koncert i milonga to atrakcje, które dla Warszawiaków przygotowali organizatorzy projektu „Warszawa tańczy tango”.  Wydarzenia dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Mile widziane na parkiecie są także osoby niewidome.

 

Już w marcu rozpocznie się trzymiesięczny cykl warsztatów dla wszystkich zainteresowanych (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy). Zajęcia realizowane będą w formule międzypokoleniowej, a poprowadzi je doświadczony nauczyciel pochodzący z Argentyny – Cristian Rubin. Nauka tanga dostosowana będzie także do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. 

 

Finał projektu, to impreza taneczna – milonga połączona z koncertem polskiej muzyki tangowej w wykonaniu grupy Mowa Trio

 


Tangowa tradycja Warszawy ma już ponad 100 lat. W okresie dwudziestolecia międzywojennego tango można było usłyszeć na stołecznych dansingach, w teatrze, lub zatańczyć je w trakcie popularnych fajfów. To Warszawa stała się centrum rozwoju polskiego tanga – fenomenu w skali światowej. W tym czasie powstało kilka tysięcy tang pisanych w języku polskim, z muzyką polskich kompozytorów, a wykonywane były one np. przez Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga czy Stanisławę Nowicką. Śmiało możemy stwierdzić, że Warszawa tego okresu pulsowała w rytmie tanga.

 

Co ważne, zainteresowanie tangiem wśród mieszkańców miasta nieustannie trwa. Dlatego Fundacja Kulturo zaprasza do przeżycia muzycznej przygody i zatańczenia tanga w Warszawie.

 

Pozwólmy, jak za dawnych lat, ponieść się magii i czarowi tego egzotycznego rytmu i zatańczmy wspólnie tango!

 

Warsztaty tanga:       godz.: 19:00 - 20:00

- marzec:                    9, 11, 22, 24, 30

- kwiecień:                  11, 12, 20, 29

- maj:                          17, 20

 

Impreza finałowa:     24 maja

Warsztaty:                 18:30 - 19:15

Impreza taneczna (milonga) i koncert tang w wykonaniu zespołu Mowa Trio: 20:00 - 22:00.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy:

kontakt@polskietango.pl   /   tel.: 503 152 129

 

Miejsce:             Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

 

Więcej informacji, a także bieżące zapowiedzi na stronach:

 www.polskietango.pl    /    www.fundacjakulturo.org

Projekt „Warszawa tańczy tango” finansuje m.st. Warszawa.

 

K.S. – tekst + foto Fundacja Kulturo


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--