warsaw.is – nowy ruch kulturalny w Warszawie


Od stycznia 2016r. ruszył w Warszawie nowy projekt dotyczący kultury – warsaw.is. Przyłączyły się już do niego czołowe instytucje kulturalne w mieście oraz lokalny biznes kreatywny.

Projekt warsaw.is składa się z dwóch komponentów:

  • karta warsaw.is - każdy, kto kupił kartę warsaw.is (za tylko 33 zł/miesiąc, 79 zł/3 miesiące, 299 zł/rok) jest uprawniony co miesiąc do biletów za darmo lub z dużymi zniżkami na ok. 20 wydarzeń proponowanych przez partnerów projektu. Wydarzenia te składają się na tzw. program kulturalny. Partnerami projektu warsaw.is jest obecnie ok. 25 czołowych instytucji kultury i miejsc artystycznych w mieście, w tym m.in.: Nowy Teatr, TR Warszawa, Teatr Wielki-Opera Narodowa, CSW, Galeria Zachęta, Kino Muranów, Kino Luna, Klub Komediowy, Pardon to tu, Cafe Kulturalna, Mózg itp. Ponadto karta warsaw.is uprawnia do stałych zniżek w 9 księgarniach artystycznych (m.in. Bookoff, ArtBookstore, DSH) i kilku kawiarniach. Wkrótce także z kartą warsaw.is będzie można nabyć prace lokalnych artystów w atrakcyjnych cenach na shop.warsaw.is

  • produkcja warsztatów artystycznych i wydarzeń kulturalnych – Fundacja Lost in Art, realizująca projekt warsaw.is, będzie samodzielnie lub we współpracy z partnerami, zapraszać do Warszawy zagranicznych artystów z obszaru sztuk performatywnych na warsztaty lub występy.

Projekt warsaw.is pomaga wspierać kulturę w Warszawie, bo 50% z ceny każdej karty wraca do partnerów projektu i pozwala im tworzyć nową ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta. Przy 2000 kart warsaw.is w obiegu co miesiąc, partnerzy otrzymają co miesiąc ok 30 tys zł. Dodatkowo nieodpłatnie na portalu www.warsaw.is promowane są wszystkie wydarzenia partnerów.

Za pozostałe 50% dochodów ze sprzedaży kart Fundacja Lost in Art będzie produkować wydarzenia i warsztaty z udziałem krajowych i zagranicznych artystów, będzie wspierać projekty lokalnych artystów, przygotuje wideo bazę danych o artystach tworzących w Warszawie, a także będzie kupować bilety na różne wydarzenia kulturalne, poza programem kulturalnym, które następnie rozda posiadaczom kart warsaw.is.   


Zasada działania projektu warsaw.is jest bardzo prosta – im więcej kart warsaw.is jest w obiegu, tym więcej darmowych biletów i ofert specjalnych oraz więcej pieniędzy na tworzenie i wsparcie kultury w Warszawie.

Projekt warsaw.is to pomysł i wykonanie Fundacji Lost in Art, działającej od prawie roku w Warszawie. Na jej czele stoi Eduardo Garcia – producent, choreograf i tancerz tańca współczesnego mieszkający od ponad 3 lat w Warszawie, a pomaga mu Monika Dołowiec, kulturoznawca.  Pomysł na projekt warsaw.is zrodził się z chęci wspierania kultury w mieście, angażowania mieszkańców w kulturę dzięki atrakcyjnej ofercie biletowej oraz z marzeń, by zawodowo realizować się poprzez działania i produkcje kulturalne. Warsaw.is to projekt samofinansujący się, w całości realizowany ze środków i pracy własnej Fundacji.

KONKURS! Mamy dla Was jedną miesięczną kartę warsaw.is. Aby wziąć udział w konkursie, wyślijcie na adres kulturalniekontakt@gmail.com wiadomość zawierającą trzy wydarzenia z oferty warsaw.is na ten miesiąc. Jedna wylosowana osoba otrzyma od nas w odpowiedzi wiadomość z prośbą o podanie danych do wysyłki (przed końcem wtorku 8.03). Powodzenia!:)

Linki:

www.warsaw.is

www.vimeo.com/warsawis

www.facebook.com/warsaw.is

 

 

Regulamin:

Konkurs kończy się przed końcem 8.03.

Nagrodą w konkursie jest karta warsaw.is.

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Wysyłka karty tylko na terenie Polski.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych

 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
kultura promocja warsaw.isredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--