Scena Tańca Studio 8-10 stycznia 2016 - Walka postu z karnawałem


W dniach 8, 9, 10 stycznia 2016 odbędzie się piąta odsłona projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio i Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program styczniowego spotkania z tańcem w ramach Sceny Tańca Studio jest inspirowany postem i karnawałem, z jednej strony – zabawą, z drugiej – skupieniem i namysłem nad przemijaniem.

 


Nowy rok to nie tylko czas przełomu, ale i czas powrotu, powtarzania kolejnych obietnic, błędów, zachowań. Kumulujemy doświadczenia, dodajemy do nich nowe, a mimo to powracamy do starych nawyków.  RE//akumulacja Ramony Nagabczyńskiej inspirowana słynną Akumulacją amerykańskiej choreografki pokolenia twórców tańca postmodern Trishy Brown, jest właśnie takim dodawaniem – zaczynamy jak w nowym roku od jednego kroku, od jednego poruszenia nadgarstkiem… W 2016 roku będziemy prezentować tych samych artystów w różnych ich utworach, czasami zupełnie kontrastowych, czasami kontynuujących ich twórcze poszukiwania. Ramona Nagabczyńska pokaże także spektakl inspirowany twórczością Tadeusza Kantora, a szczególnie koncepcją ur-materii. W swoim solo pURe podejmuje temat  naturalności ciała.


Nowy rok urozmaici  program STS najnowszym spektaklem  Bałtyckiego Teatru Tańca Fedrą Izadory Weiss, która dzielić będzie scenę z inną pracą tej choreografki, zatytułowaną Śmierć  i dziewczyna. Spektakle przyniosą gorące namiętności i namysł nad przemijaniem w typowej dla artystki dynamicznej formie ruchowej. Namysł nad tym ,co spotka każdego z nas podejmuje także Renata Piotrowska w swojej interpretacji średniowiecznego motywu „tańca śmierci” – niepozbawionym humoru filozoficzno-anatomicznym moralitecie Śmierć. Ćwiczenia i wariacje.

 


Dzieci wraz z artystami Wrocławskiego Teatru Pantomimy będą mogły wejść tym razem w magiczny świat przygód Calineczki. Widowisko Mikrokosmos jest tak różnorodne wizualnie i atrakcyjne, że i dorośli z duszą dziecka będą mogli znaleźć przyjemność w jego obejrzeniu. A tym, którzy chcieliby się poruszać w karnawałowych rytmach proponujemy warsztaty z tańca jazzowego, które poprowadzą Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak, dyrektorzy Kieleckiego Teatru Tańca.

 


 

Nowy rok przywita nas zatem wesołymi rytmami i barwnymi kostiumami rodem z gorącej Brazylii. Gdy krew gorąca, budzą się namiętności, które mogą prowadzić nawet do zbrodni lub śmierci. Warto zatem zastanowić się także nad sensem życia i pogodzić się z myślą o przemijaniu, ale póki co karnawał trwa!”


Jadwiga Majewska

PROGRAM

PIĄTEK 8 stycznia 2016
godz. 18:00, Duża Scena
Kielecki Teatr Tańca, ok. 80’
Stymulacja ciała chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, 30’
Tak to my chor. Mateusz Pietrzak, 11’
JAZZ DANCE Back and Forth, ok.35’


godz. 20.00, Malarnia
Ramona Nagabczyńska
pURe , 35’


SOBOTA 9 stycznia 2016
godz. 12.00-15.00, Modelatornia
Warsztaty: prowadzenie: Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak
Cały ten jazz [warsztaty]

godz. 17:00: Duża Scena
Wrocławski Teatr Pantomimy
Mikrokosmos na motywach Calineczki Hansa Christiana Andersena, 65’


godz. 18.30, Malarnia
Ramona Nagabczyńska
RE//akumulacja , 45’


NIEDZIELA 10 stycznia 2016
godz. 19:00, Duża Scena
Bałtycki Teatr Tańca
Śmierć i dziewczyna, 20’
Fedra, 30’


godz. 21.00, Malarnia
Renata Piotrowska-Auffret
Śmierć. Ćwiczenia i wariacje , 55’


BILETY
Karnet jednodniowy – 25 zł
Bilet na jeden spektakl – 20 zł

Bilety do nabycia w kasie teatru lub poprzez stronę www teatru.

 

KONKURS! Do zgarnięcia podwójne karnety na odsłonę piątkową i niedzielną festiwalu. Aby wziąć udział w konkursie, należy w komentarzu pod informującym o nim na FB postem napisać, w który dzień chcielibyście wybrać się na festiwal (piątek 8.01 / niedziela 10.01). Wieczorem odpalimy maszynę losującą i dwie osoby otrzymają od nas wiadomość o wygranej. Powodzenia!

A bilety na sobotnie pokazy do zdobycia tu: http://kulturalnie.com.pl/?p=301Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Przez trzy dni każdego miesiąca Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--