Ed Sheeran - Graficzna Podróż to ekskluzywna, bogato ilustrowana, autobiografia Eda, który zabierze Cię na fascynującą wędrówkę - od swojego dzieciństwa aż do osiągnięcia światowego sukcesu.

 

Wstęp Eda Sheerana:

 

Wielu ludzi namawiało mnie do napisania autobiografii, ale za każdym razem odpowiadałem, że jestem na to za młody – autobiografie powinni pisać ludzie tacy jak Mick Jagger, który ma już siedemdziesiątkę i niejedno przeżył. Poza tym niespecjalnie lubię opowiadać o swoim prywatnym życiu.

Jednak w zeszłym roku mój przyjaciel, artysta Phillip Butah, zaproponował, żebyśmy wspólnie stworzyli ilustrowaną książkę, w której obok prac jego autorstwa znalazłyby się historie związane z moją twórczością muzyczną.

Phil i ja pracujemy ze sobą od wielu lat, a efektem tej współpracy jest między innymi stworzona przez Phila szata graficzna moich płyt; podjęcie decyzji o wspólnym tworzeniu książki było zatem całkiem naturalne.

Phil zaczął rysować moje portrety, kiedy byłem jeszcze dzieckiem, dlatego wśród ilustracji nie zabrakło i takich, które powstały dość dawno temu; inne zostały narysowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy – w trakcie nagrywania płyty x, a także podczas mojej trasy koncertowej.

Każda z ilustracji odzwierciedla to, gdzie w danym momencie znajdowałem się jako artysta; dzięki nim mogę spojrzeć wstecz i prześledzić, jak rozwijała się i dojrzewała moja muzyka.

Od samego początku byłem nie tylko wykonawcą, ale i autorem swoich piosenek. Ciężko pracowałem nad tym, by poprzez brzmienie i styl mojej muzyki wyrażać to, kim naprawdę jestem, zamiast udawać kogoś innego. Podobnie jest z moim wyglądem – nigdy nie próbowałem być kimś, kim nie jestem.

Obserwowanie procesu powstawania tej książki było ekscytującym doświadczeniem. Phillip to wspaniały człowiek – do wszystkiego, do czego się zabiera, podchodzi z wielkim entuzjazmem. Jest ofiarny i niezwykle uczynny, a zarazem ogromnie utalentowany. W świecie sztuki nie brakuje fałszu i pretensjonalności, ale po pracach Phillipa widać, że włożył w nie serce oraz emocje.

We wszystkich moich portretach, a także w grafikach do moich muzycznych projektów Phillipowi udało się po mistrzowsku ukazać związek muzyki z obrazem; celem naszej książki jest ukazanie tego związku w jeszcze pełniejszy sposób.

Mam nadzieję, że książka się wam spodoba!

 

 

Ed Sheeran, lipiec 2014


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--