DKF „Jedenastka” w kinie Apolonia:

„W imię”, reż. Małgorzata Szumowska

 Dyskusyjny Klub Filmowy „Jedenastka” już wkrótce zagości w kinie Apolonia! W programie pojawią się projekcje najciekawszych polskich filmów ostatnich lat, spotkania z gośćmi i ciekawe dyskusje. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 13. listopada o godz. 19.30, na którym pokażemy film „Dziewczyna z szafy” w reżyserii Bodo Koxa. Bilety TYLKO 12zł!


Polski przemysł filmowy nie miał tak dogodnych warunków rozwoju jak w innych krajach Europy. Okres zaborów, potem wybuch pierwszej wojny światowej nie sprzyjały producentom, jednak wciąż realizowano filmy, powstawały też firmy dystrybucyjne i wytwórnie. Wiele lat później twórcy mogą swobodnie działać dążąc do indywidualizacji wypowiedzi artystycznej. W swoim dorobku mamy wielu wspaniałych aktorów i reżyserów, obdarzonych niezwykłą wrażliwością i talentem. Dyskusyjny Klub Filmowy „Jedenastka” to przede wszystkim współczesne kino polskie doceniane przez widzów i krytyków na całym świecie. Prezentowane filmy będą punktem odniesienia do dyskusji odbywających się po projekcjach filmowych.


Spotkania w ramach DKF „Jedenastka” poprowadzą Krystian Buczek* oraz Zuzanna Kowalczyk**.                       

Zapraszamy w wybrane dni tygodnia.

Cena biletu: 12zł

Bilety należy zakupić w kasie kina 30 min. przed rozpoczęciem pierwszego seansu.


Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.kinoapolonia.pl


SKRÓCONY PROGRAMDyskusyjnego Klubu Filmowego „Jedenastka”

13 listopada 2015, piątek

godz. 19:30  –  „Dziewczyna z szafy”, reż. B. Kox

19 listopada 2015, czwartek

godz. 19:30  –  „W imię…”, reż. W. Szumowska

23 listopada 2015, poniedziałek

godz. 20:00  –  „Papusza”, reż. J. Kos-Krauze, K. Krauze

30 listopada 2015, poniedziałek

godz. 20:00  –  „Imagine”, reż. A. Jakimowski


*Krystian Buczek – ur. w 1991 roku, absolwent studiów licencjackich na kulturoznawstwie w IKP oraz dziennikarstwie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, studiuje filmoznawstwo praktyczne                       w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kontynuuje studia magisterskie na WDiNP. Uczestnik I edycji warsztatów dziennikarstwa filmowego „Krytycy z pierwszego piętra”. Współpracuje lub współpracował                                                             m.in. z Portalfilmowy.pl, Artpapier.pl, 5kilokultury.pl oraz Bad-taste.pl. Autor publikacji na łamach „małej kultury współczesnej”. W sercu gra mu Herzog, w głowie Kubrick. Gdy tylko może pakuje plecak i jedzie na festiwal filmowy.

**Zuzanna Kowalczyk – dziennikarka i krytyczka filmowa, redaktor naczelna portalu/magazynu online Bad Taste, zaangażowana studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, laureatka warsztatów                       Krytycy z 1 piętra.


SZCZEGÓŁÓWY PROGRAM – Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jedenastka”

13 listopada 2015, piątek

  • godz. 19:30, „Dziewczyna z szafy”, reż. B. Kox, Polska, rok produkcji: 2012, czas: 1h 30 min.

Niezwykły film BODO KOXA, okrzyknięty przez media jedną z najoryginalniejszych i najlepszych polskich produkcji ostatnich lat. To wzruszająca, a równocześnie pełna humoru, historia dwóch braci – Jacka i Tomka. Życie Tomka zmienia się za sprawą Magdy – dziewczyny z sąsiedztwa. Każde z nich było zamknięte w swoim świecie. Dopóki                   się nie spotkali…


19 listopada 2015, czwartek

  • godz. 19:30, „W imię”, reż. M. Szumowska, Polska, rok produkcji: 2013,czas: 1h 36 min.

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla trudnej młodzieży. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.23 listopada 2015, poniedziałek

  • godz. 20:00, „Papusza”, reż. J. Kos-Krauze, K. Krauze, Polska, rok produkcji: 2013,czas: 2h 11 min.

Oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała swoje wiersze.            To też historia spotkania poetów: Jerzy Ficowski dostrzegł jej wielki talent, zachęcił, aby zapisywała swoje utwory,                 i przetłumaczył je na język polski. W 1956 roku ukazał się pierwszy tomik poezji Bronisławy Wajs zatytułowany "Pieśni Papuszy". Nie byłoby to możliwe bez wstawiennictwa i pomocy trzeciego poety - Juliana Tuwima. "Gila"

30 listopada 2015, poniedziałek

  • godz. 20:00, „Imagine”, reż. A. Jakimowski, Polska, rok produkcji: 2012,czas: 1h 45 min.

To wzruszająca historia Iana (Edward Hogg), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa                          do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni.                     Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie                          Ewa (Alexandra Maria Lara). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana,                   Ewa przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona                                 się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności…Zapraszamy na Dyskusyjny Klub Filmowy „Jedenastka” w Apolonii!

Kino „Apolonia”

Muzeum Niepodległości w Warszawie

Al. Solidarności 62

 

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na piątkowy pokaz filmu "W imię". Aby wziąć udział w konkursie, należy wyrazić chęć zobaczenia filmu w komentarzu pod postem zawierającym link do tego artykułu na naszym FB. Pięć spośród osób, które to uczynią, otrzyma od nas na FB informację o wygranej. Powodzenia! :)

 


 
Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
DKF Kino Apoloniaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--