Oda do młodzieńczej starości


Kiedy zaczyna się starość?

Czy decyduje o tym pesel, czy jego właściciel?

Jak programy aktywizacji seniorów mogą działać na życie juniorów?

 

Czego może się nauczyć 70-letni Praktykant w bardzo dynamicznie rozwijającej się firmie odzieżowej? Dodam, że Praktykant grany przez 72-letniego Roberta De Niro. Tak, tak, Ojciec Chrzestny praktykuje w tym wieku! I to w jakim stylu. Wcale nie chodzi mi o świetnie skrojone garnitury i wypastowane buty. Ani nawet dobrze dobrane krawaty, elegancką skórzaną aktówkę oraz materiałowe chusteczki do nosa… a tak btw: czy wiecie po co facet powinien nosić taką chusteczkę w kieszeni? Nie, zdecydowanie nie jednorazową papierową… koniecznie materiałową! Nie sądziłam, że taki może być powód… ale nie zdradzę tej puenty.

 

 


A codzienność – nie tylko firmowa - może być bardzo interesująca z takim Praktykantem, który potrafi wysłuchać człowieka bez jednoczesnego wpatrywania się w ekran smartfonu i tabletu. Potrafi obserwować i wyciągać wnioski z tego, co się wydarzyło i zostało powiedziane a głównie z tego, co między słowami. Potrafi subtelnie pomóc bez narzucania swojego zdania. Potrafi powstrzymać się od złośliwych uwag i smrodku dydaktycznego. Potrafi być wyrozumiały w sytuacjach bardzo stresowych i nietypowych. Potrafi zachować zimną krew w czasie akcji specjalnych. Potrafi poruszać się nie-utartymi ścieżkami i kreatywnie rozwiązywać problemy. Potrafi również ciekawie opowiadać i aranżować spotkania w nietypowych miejscach i okolicznościach.

A wszystko to jako stażysta praktykujący u szefowej firmy (Anne Hathaway). Bardzo młodej szefowej, która pracuje po 25 godzin na dobę i ciągle jest w niedoczasie. I kto tu jest Praktykantem? Nie, nie… to nie będzie opowieść o nieoczekiwanej zamianie miejsc.

Nie powiem: obejrzyjcie film „Praktykant” (reż. Nancy Meyers),  bo warto zobaczyć takiego faceta przynajmniej na ekranie… gdyż wiem, że zdarzają się tacy również w życiu, tylko trzeba mieć oczy i uszy otwarte… i wcale nie o wiek tu chodzi.

 

Tekst: Barbara Popławska

Obejrzane w Multikinie

 

 


Kategoria: Multikino-poleca | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--