31. Warsaw Film Festival: Już za chwilę, już za momencik!

Jesień to czas oczekiwany przez wszystkich kinomanów. Począwszy od października przez Warszawę przetoczy się istne kulturalne tornado.  Rozpęta je największy w Polsce, a zarazem jeden z najbardziej renomowanych festiwali filmowych na świecie, Warsaw Film Festival. Tym razem to już 31. edycja wydarzenia, na które czeka rzesza warszawiaków, jak i wielu osób zamieszkujących na co dzień tereny oddalone o wiele kilometrów od stolicy Polski. Od 9 do 18 października połączy ich pasja i spotkają się w celu podziwiania najnowszych propozycji filmowych z niemal całego świata.

 


Seanse w ramach Warsaw Film Festival będą odbywały się w Kinotece (od 9.30 do 24.00) oraz Multikinie Złote Tarasy (od 11.00 do 24.00). Ceny biletów w porównaniu do ubiegłego roku pozostały bez zmian. Koszt wejściówki na film, którego projekcja rozpoczyna się o 9.30, 11.00, 12.00, 13.30, 13.45 lub 14.00 włącznie, wynosi 12 zł. Natomiast bilety na późniejsze seanse są w cenie 18 zł. Przypominamy, że podczas festiwalu nie są emitowane reklamy. Tym samym filmy rozpoczynają się o wyznaczonych w grafiku godzinach.

 


Najważniejszą kategorią festiwalową jest bez wątpienia "Konkurs Międzynarodowy", w którym weźmie udział aż 15 tytułów. Wśród nich uwagę opinii publicznej przykuwa już teraz "Demon" w reżyserii Marcina Wrony, który niedawno podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni odebrał sobie życie. Pośmiertnie jego dzieło doczekało się już m.in. nagród w Izraelu czy Toronto. Poza konkursem głównym wiele tytułów zmierzy się ze sobą w takich kategoriach jak: " Konkurs 1-2", "Konkurs Dokumentalny", "Wolny Duch" oraz "Konkurs filmów krótkometrażowych". Nie zabraknie uwielbianych przez widzów "Pokazów specjalnych", w skład których wchodzą dzieła docenione już na świecie. Ponadto po raz drugi pojawi się "Polska klasyka", która swoją formą ma oddać hołd Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej  FIPRESCI z okazji jej 90-lecia.

 

 


Filmem otwarcia w tym roku jest duńska produkcja "Mężczyźni i kurczaki" w reżyserii zdobywcy Oscara, Andersa Thomasa Jensena. Jedną z głównych ról powierzył on uwielbianemu w Polsce Madsowi Mikkelsenowi. Z kolei zwieńczeniem festiwalu będzie "Schneider kontra Bax". Czarna komedia rodem z Niderlandów autorstwa Alexa van Warmerdama.

Portal kulturalnie.waw.pl będzie dla Was systematycznie relacjonował przebieg festiwalu i polecał, na co warto wybrać się do kina w kolejnych dniach. Po zakończeniu 31. WFF podsumujemy jego przebieg oraz omówimy najgorętsze tytuły!

 Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--