Meryl  Streep  w rockowej odsłonie

Jak pogodzić realizację swoich marzeń z życiem rodzinnym?

Czy można w ciągu kilku dni nadrobić kilkanaście straconych lat?

Czy faktycznie nigdy nie jest za późno?

No właśnie, nie dajcie się zwieść polskiemu tytułowi filmu „Nigdy nie jest za późno”, bo czasami chyba jednak jest. Dlatego zdecydowanie wolę oryginalny tytuł „Ricki and the Flasch”, który nie wciska widzowi interpretacji.


Ricki Rendezzo (Meryl Streep) zawsze podążała za swoimi muzycznymi marzeniami, ale czy dało jej to szczęście? Co prawda śpiewa covery i nieźle wymiata na elektrycznej gitarze (i nie tylko) z Gregiem (Rick Springfield), jednak nie odniosła wielkiego sukcesu. Występuje wieczorami ze swoim zespołem w bardzo podrzędnym klubie a w ciągu dnia pracuje jako kasjerka w supermarkecie, gdzie jest ochrzaniana przez menadżera za brak uniżonej grzeczności dla klientów. Ona! Artystka!

Ricki kilkanaście lat temu zostawiła męża z trójką małych dzieci i ruszyła na podbój muzycznego świata, ale wyszło inaczej niż planowała. Dlatego kiedy okazuje się, że jej dorosła już córka (w tej roli Mamie Gummer - córka Meryl Streep) bardzo potrzebuje pomocy, Ricki niewiele zastanawiając się kupuje za ostatnie pieniądze bilet na samolot i zaczyna etap „przypomniałam sobie, że jestem matką”.

Co z tego wynika? Wiele dziwnych i wcale nie oczywistych sytuacji. Wszak nie można nadrobić kilkunastu lat w kilka dni. Ale próbować można… i Ricki próbuje. Z dużą nonszalancją i fantazją, trzeba jej to przyznać, i  jest w tym wyjątkowa, ku oburzeniu niektórych świadków tych sytuacji.

To nie jest film z amerykańskim happy endem, chociaż ostatnia scena napawa  optymizmem, to wcale nie wiadomo, co będzie dalej… bo może to tylko na tę chwilę muzyka i taniec złagodziły obyczaje?

Meryl Streep dla tej roli nauczyła się grać na gitarze elektrycznej. I to jak grać! Zobaczcie sami… albo z kimś ☺

 

Tekst: Barbara Popławska

Obejrzane w Multikinie


 


Kategoria: Multikino-poleca | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--