Wakacyjne wystawy w Lunie 

sezon 2014/2015

 

Cykl Wakacyjne wystawy w Lunie to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. W serii znajduje się pięć ekspozycji, które zostały sfilmowane w okresie pomiędzy październikiem 2014 a majem 2015.


Cykl przygotowany specjalnie na potrzeby warunków kinowych pozwala wszystkim wielbicielom sztuki rozkoszować się pięknem największych w historii malarstwa dzieł na wielkim kinowym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD.
Obrazy będzie można oglądać z różnych perspektyw, zaś wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.
Serię można oglądać w wakacyjne niedziele w dwutygodniowych odstępach, począwszy od 5 lipca.

Bilety w cenie 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

Po projekcji odbędzie się darmowy pokaz najnowszego dzieła studia Newborn – „Warszawa 1935. Wola.”

 

Harmonogram wystaw:

5 lipca, godz.15:00

Odsłona I - Henri Matisse: Wycinanki

Film dokumentuje okrzykniętą największym sukcesem w historii muzeum Tate Modern wystawę jednego z najwybitniejszych artystów malarstwa Henri’ego Matisse'a. Dokument zrealizowano w nowojorskim MoMA (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), gdzie wystawa była otwarta dla publiczności do lutego br.
Za kulisy wystawy zabierają nas: dyrektor galerii Tate – Sir Nicholas Serota, dyrektor MoMA – Glen D. Lowry oraz eksperci i przyjaciele Matisse’a, którzy opowiadają o okresie, w którym tworzył wspaniałą serię wycinanek (gouaches découpés).
Dokument stanowi swoisty kolaż muzyki, tańca i malarstwa. Muzykę do filmu skomponował światowej klasy jazzman Courtney Pine, a tańczy w nim balerina Royal Ballet – Zenaida Yankowsky.

19 lipca, godz. 15:00 - Dziewczyna z perłą i inne skarby haskiego Mauritshuisu

2 sierpnia, godz. 15:00 - Rembrandt

16 sierpnia, godz. 15:00 - Vincent van Gogh: nowy sposób widzenia

30 sierpnia, godz. 15:00 - Impresjoniści

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na "Wycinanki" 5 lipca. Aby wciąć udział w konkursie, należy polubić post informujący o nim na naszym fanpejdżu. Zwycięca / zwyciężczyni otrzyma od nas wiadomość na FB (pamiętajcie o sprawdzeniu folderu "Inne"). Czekamy do 18.00, powodzenia! :)


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
kino luna wakacyjne wystawyredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--