Bajki z różnych stron świata, które pomagają dzieciom – Bajkowy Efekt Domina

„Bajkowy Efekt Domina” to zestaw, na który składa się książeczka edukacyjna dla dzieci w wieku 5 + i audiobook z kilkunastoma bajkami z różnych stron świata wydany przez Kulczyk Foundation. Cały dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przeznaczony na pomoc dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Radia ZET.

Kulczyk Foundation to rodzinna fundacja, której celem jest inicjowanie zmian społecznych w tych rejonach świata, w których brakuje szans i możliwości na samodzielną poprawę życia przez jednostki. Przy wykorzystaniu najlepszej możliwej wiedzy z dziedziny zarządzania i inwestycji społecznych niesie ona wsparcie poprzez budowę trwałych mechanizmów angażujących społeczności lokalne. Tytuł publikacji nawiązuje do programu telewizyjnego pt. „Efekt Domina”, który ukazywał działania fundacji w różnych krajach świata. Na płycie oprócz dwóch piosenek znajdują się po dwie bajki z krajów, które odwiedziła ekipa programu i jedna bajka z Polski. Są one czytane przez dzieci i dorosłych, wśród których znalazły się gwiazdy znane z dużego i małego ekranu: Paweł Deląg, Agnieszka Dygant, Piotr Fronczewski, Szymon Majewski, Tomasz Ossoliński, Beata Pawlikowska, Małgorzata Socha. Podczas słuchania bajek dzieci wybiorą się w szczególną podróż, do niezwykłych krain i krajów, o których być może jeszcze nie słyszały. Są to: Filipiny, Gruzja, Irak, Kambodża, Madagaskar, Nikaragua, Togo i Uganda. W niezwykłych opowieściach spotkają egzotyczne i domowe zwierzęta, fantastyczne stworzenia, niezwykłych ludzi i inne dzieci. Każda z opowieści uwrażliwia na ważne kwestie, przekazuje pewną mądrość, a czasami morał bajki jest ukryty.

Misją „Bajkowego Efektu Domina” jest edukowanie i uświadamianie jak ważne i potrzebne jest niesienie pomocy. Fundacja Radia ZET z dochodu uzyskanego ze sprzedaży bajek pomoże ciężko chorym na serce dzieciom. Zakupi kardiomonitory dla pacjentów Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i wyposaży w nie oddziały szpitalne: Intensywnej Terapii Pediatrycznej oraz Anestezjologii.

Projekt został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Tekst i foto: Ewa Balana

 


Tomasz Ossoliński

Szymon Majewski

Iza Szumielewicz Członek Zarządu, Dyrektor Fundacji Radia ZET i Dominika Kulczyk

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--