Prawda o seksie w II Rzeczpospolitej wychodzi na jaw!

Przedwojenna Polska, jakiej nie znacie


Feministki żądają prawa do „całego życia”. Sklepikarze handlują kondomami z wypustkami, które wynalazł polski Żyd z Konina. Krakowski lekarz odkrywa kobiecy orgazm na wiele lat przed Amerykanami. W szkole jawnie odbywają się lekcje edukacji seksualnej i handel erotycznymi pocztówkami. Polki przyznają, że fantazjują o seksie z Murzynami, a Polacy – o intymnych spotkaniach z Żydówkami. Politycy i publicyści dyskutują o związkach partnerskich i legalizacji poligamii.

 


Zachowawcze środowiska grzmią że Polska znajduje się na krawędzi moralnej zagłady: tysiące gimnazjalistów oddają się męskiej prostytucji a pedofilia uchodzi w mieszczańskich domach za formę zabawy z dziećmi.   W samej Warszawie przeprowadza się 20 000 aborcji rocznie. Konserwatyści udają jednak, że problem nie istnieje. Pod ich naciskiem przestępczość seksualna jest ignorowana a Polki pragnące wyzwolenia są wyzywane od wariatek i nazywane histeryczkami.

Jest rok 1930. Kraj nieskazitelnych dżentelmenów, niewinnych dam i patriotów to w rzeczywistości ojczyzna pierwszej rewolucji seksualnej.  

Nowa książka bestsellerowego autora – Kamila Janickiego – odmalowuje wielkie zderzenie światopoglądów i spór obyczajowy, który podzielił przedwojenną Polskę. Jeśli myślałeś, że gender, małżeństwa homoseksualne, walka o prawa kobiet, legalność prostytucji, i tolerancję wobec każdego rodzaju miłości to tematy XXI wieku, sprawdź jak bardzo się myliłeś.


*******

Kamil Janicki  – historyk, publicysta i pisarz. Autor książek sprzedanych w łącznym nakładzie ponad 80 000 egzemplarzy. Jako publicysta współpracuje regularnie między innymi z “Newsweekiem Historia” i “Faktem Historia”. Jest redaktorem naczelnym największego polskiego portalu historycznego – “Ciekawostek historycznych”. Jego artykuły ukazywały się również na łamach wielu innych tytułów, od “Gazety Wyborczej” po “Świat Wiedzy”. Częsty gość mediów i komentator wydarzeń związanych z historią.

 

KONKURS! Mamy dla Was egzemplarze tej książki. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie: jak nazywała się słynna warszawska kawiarnia mieszcząca się na ulicy Mazowieckiej, w której w Dwudziestoleciu Międzywojennym spotykała się warszawska inteligencja?

Odpowiedzi przysyłajcie na adres marta@kulturalnie.waw.pl, zwycięzcy / zwyciężczynie otrzymają od nas wiadomość. Czekamy dziś (12 czerwca) do 18.00 Powodzenia! :)


 

 

 Kategoria: Recenzje książek | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--