„Festa Massa” – brazylijskie rytmy w Klubie Punkt & Radio Luxembourg

     W sobotnią noc (12 czerwca br.) Klub Punkt & Radio Luxembourg zaproponował swoim gościom nie lada atrakcję – możliwość „przeniesienia się” do słonecznej Brazylii. Mieli oni okazję posłuchać „na żywo” gorących rytmów w wykonaniu brazylijskich artystów. Energiczna i pulsująca muzyka porwała wszystkich do tańca.

     Impreza „Festa Massa”, na którą zaprosiła warszawiaków Grupa Beribazu Polska, była częścią Letniego Festiwalu Kultury Afrobrazylijskiej i kolejną edycją z cyklu imprez o tej nazwie. Początkowo w klimat wprowadził gości DJ Ricardo. Następnie na scenie pojawił się septet brazylijskich muzyków z João Nascimento (grającym na cavalquinho) na czele. Swoją mistrzowską grą i śpiewem porwali publiczność do tańca. „Brazylia ma różnorodne rytmy” zapewniali i to udowodnili. Zaśpiewali  i zagrali wiele gorących utworów, przede wszystkim w rytmie samby, ale nie tylko. Wykonali m.in. słynny przebój „Mas Que Nada” oraz znane wszystkim "No woman no cry" i "Let it be" w ciekawej aranżacji. Dynamiczna muzyka i egzotyczny klimat imprezy nie pozwoliły usiedzieć na miejscu. Zabawa potrwała do rana. Muzycy na pożegnanie zalecili jej uczestnikom, by byli szczęśliwi i ćwiczyli capoeirę.


 Tekst i foto:Ewa BalanaKategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--