Pokaz najnowszej kolekcji wiosna/lato 2015 „Zanzibar” marki KOSSMANN

Piękne w swej prostocie, pełne wdzięku i elegancji, kobiece kreacje zaprojektowane przez Iwonę Kossmann z inspiracji wyspą Zanzibar zostały zaprezentowane na pokazie jej najnowszej kolekcji 16 lutego br. w restauracji Belvedere.

 


     KOSSMANN to marka stworzona z myślą o kobietach aktywnych zawodowo. Na pokazie pojawiły się w charakterze gości dość licznie gwiazdy szczególnie te znane ze szklanego ekranu. Pokazały tego wieczoru, że chętnie noszą stroje marki KOSSMANN w pracy i po godzinach. Projektantka rozpoczęła pokaz kilkoma zdaniami wstępu. Wyjaśniła, że do stworzenia najnowszej kolekcji zainspirował ją pobyt na afrykańskiej wyspie Zanzibar, podczas którego miała okazję do przemyślenia życia na nowo. Egzotyczne otoczenie zachwyciło ją swymi barwami. Na Zanzibarze spotkała wspaniałe osoby. Jedną z nich była Dorota Miśkiewicz. Wokalistka wraz z zespołem uświetniła pokaz koncertem. Kompozytorem wszystkich wykonanych tego wieczoru utworów jest gitarzysta Marek Napiórkowski. Oprócz niego zagrali również: Paweł Dobrowolski – perkusja i Michał Barański – gitara basowa. Artyści wykonali m.in. dwa nastrojowe utwory z albumu „Caminho”: „Naganaga” i „Budzić się i zasypiać (z tobą)”. Jazzowe rytmy i zielone, dzięki  okazałym roślinom wnętrza Belvedere stanowiły znakomitą, dopasowaną do klimatu pokazu oprawę.

Kolekcja „Zanzibar” składa się ze  świetnie odszytych strojów, z najwyższej jakości tkanin (wełna, jedwab, bawełna, wiskoza). Dominują w niej odcienie bieli, écru, nasycony róż, odcienie niebieskiego: szafirowy, kobaltowy. Większość to projekty jednobarwne, ale pojawiły się również wzory i barwne pasy. Proste w formie, ale piękne i wyjątkowe: sukienki, garnitury, topy, spódnice, bluzki i płaszcze przyciągały wzrok pań na widowni. Linia strojów jest u góry dopasowana, przy ciele, podkreślająca sylwetkę, często z rozkloszowanym dołem, rożnej długości, sięgającej nawet poniżej kostki.

 


Kolekcja wiosna/lato 2015 bardzo podobała się widzom. Wiosenne i letnie, lekkie i zwiewne kreacje w przypominającej tropiki scenerii pozwoliły zapomnieć o zimie za oknami i w wyobraźni przenieść się w czasie do cieplejszej pory roku.

Tekst i foto: Ewa Balana

 


 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Belvedere KOSSMANN moda moda 2015 Zanzibarredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--