Długo wyczekiwany ENEMEF: Noc Oscarowa z premierą „Snajpera” i pokazem specjalnym „Joanny” już 20 lutego w sieci Multikino


ENEMEF: Noc Oscarowa to tradycyjna, coroczna okazja, aby zapoznać się z filmami, które mają największe szanse na zdobycie statuetek.


 

Tym razem na dwa dni przed ceremonią rozdania Oscarów w jedną noc można zobaczyć aż pięć filmów, które łącznie otrzymały 26 nominacji! W repertuarze:

- oparty na prawdziwej historii SNAJPER (premierowo!),

- fenomenalny BIRDMAN,

- wznosząca polskie kino na szczyt IDA,

- przejmująca krótkometrażowa JOANNA,

- wciągająca GRA TAJEMNIC.


Dołącz do Nocy Oscarowej na Facebooku:

http://on.fb.me/1v4z53k


*** Więcej informacji i GŁOSOWANIE NA KOLEJNOŚĆ EMISJI FILMÓW ***

http://www.enemef.pl


ENEMEF: NOC OSCAROWA odbędzie się 20 lutego (piątek) jednocześnie w 26 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.


Ceny biletów: od 27 do 39 zł za całą noc w kinie (pięć filmów):

- 27 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 27 zł każdy

- 34 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC

- 35 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

- 36 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

- 39 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).


Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano


Kolejność emisji filmów:

Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 15 lutego. Wyniki głosowania zostaną podane najpóźniej 16 lutego wieczorem.


Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

- brak możliwości rezerwacji biletów,

- bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,

- przedsprzedaż rozpocznie się 9 lutego.


Pytania, wątpliwości?

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.


Opisy filmów:


Snajper - PREMIEROWO!

American Sniper, USA 2015 rok, 134'

reżyseria: Clint Eastwood

scenariusz: Jason Hall

obsada: Bradley Cooper, Sienna Miller, Jake McDorman

muzyka: Ennio Morricone, Clint Eastwood


Pokaz premierowy!


Snajper to dramat wojenny będący adaptacją biografii Chrisa Kyle’a wydanej pod tytułem "Cel snajpera". Przedstawia historię życia najskuteczniejszego snajpera w historii armii USA. Film ten zdobył już 2 nagrody filmowe oraz 19 nominacji, w tym 6 do Oscara.


Główny bohater Chris Kyle, w którego rolę wciela się Bradley Cooper, jest żołnierzem Navy SEAL. Zostaje wysłany do Iraku, aby chronić uczestników misji. Jego niezwykła celność w oddawaniu strzałów sprawia, że udaje mu się ocalić życie wielu żołnierzy i zyskuje pseudonim "Legenda". Jednocześnie staje się przez to głównym celem wroga, który wyznacza nagrodę za jego głowę. Chris po czterech kolejnych zmianach w Iraku powraca w końcu do swojej rodziny, okazuje się jednak, że nie może zapomnieć o wojnie...


"Snajper" podobnie jak inne filmy legendarnego Clinta Eastwooda jest złożoną historią z ogromnym ładunkiem emocji.


Birdman

USA 2014 rok, 119'

reżyseria: Alejandro Gonzalez Inarritu

scenariusz: Alejandro Gonzalez Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo

obsada: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton

muzyka: Antonio Sanchez


Najnowsza, fenomenalna produkcja Alejandro Gonzaleza Inarritu, twórcy "Amores perros", "Babel" i "21 gramów". "Birdman" jest faworytem tegorocznej gali Oscarów i ma szansę na statuetkę aż w 9 kategoriach, w tym w najważniejszej - za najlepszy film.


Riggan Thomson (Michael Keaton) ma 60 lat, jest zapomnianym aktorem, który niegdyś wcielał się w rolę kultowego superbohatera - Birdmana. Aby podbudować swoje ego i zaistnieć w artystycznym świecie, Thomson postanawia wystawić na Brodwayu adaptację krótkiego opowiadania Raymonda Carvera. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste i aktor musi stawić czoła rozmaitym przeciwnościom.


"Birdman" jest inteligentną i ironiczną tragikomedią, która zachwyca, bawi, a także skłania do przemyśleń.


Ida

Polska, Dania 2013 rok, 80'

reżyseria: Paweł Pawlikowski

scenariusz: Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz

obsada: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik

muzyka: Kristian Eidnes Andersen


"Ida" jest jednym z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy. Film został uhonorowany 32 nagrodami, m.in. pięcioma Złotymi Lwami i czterema Orłami oraz blisko 30 nominacjami, w tym 2 do Oscara - jako najlepszy film nieanglojęzyczny oraz za zdjęcia.


Polska, początek lat 60-tych ubiegłego wieku. Anna jest sierotą wychowującą się w klasztorze. Przed złożeniem ślubów zakonnych matka przełożona radzi jej, aby odwiedziła swoją ciotkę Wandę. Od Wandy Anna dowiaduje się, że jest Żydówką. Kobiety rozpoczynają wspólną podróż, by poznać rodzinną historię, która okazuje się tragiczna.


Jest to wzruszający film, który urzeka cichą i wysublimowaną formą oraz dbałością o detale.


Joanna

Polska, 2013 rok, 45'

reżyseria: Aneta Kopacz

scenariusz: Aneta Kopacz, Tomasz Średniawa

obsada: Joanna Sałyga, Piotr Sałyga, Jan Wenda

muzyka: Jan A.P. Kaczmarek


Specjalny pokaz kinowy krótkometrażowego polskiego filmu, nominowanego do Oscara!


Jest to zmysłowa i wzruszająca historia życia, miłości i śmierci. Film został nagrodzony na kilku festiwalach filmowych, otrzymał również nominację do Oscara w kategorii: najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.


Tytułowa bohaterka dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Joanna nie poddaje się i obiecuje 5-letniemu synkowi, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Prowadzi dla niego blog opisujący ich codzienne życie, w którym ważne jest "tu i teraz", a plany nie wybiegają dalej niż do jutrzejszego dnia. Jej wpisy stają się dla czytelników źródłem inspiracji do zmiany postrzegania życia.


"Joanna" w prosty sposób przedstawia poszczególne momenty życia bohaterki oraz jej męża i syna, tworząc niebywale nastrojowy i przejmujący obraz. Projekcja na ENEMEFie to niepowtarzalna okazja, aby film obejrzeć na dużym ekranie!


Gra tajemnic

The Imitation Game, Wlk. Brytania, USA 2014 rok, 115'

reżyseria: Morten Tyldum

scenariusz: Graham Moore

obsada: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode

muzyka: Alexandre Desplat


"Gra tajemnic" jest dramatem opartym na biografii zasłużonego kryptologa Alana Turinga, który pracował nad złamaniem kodu Enigmy podczas II Wojny Światowej i przyczynił się do rewolucji technologicznej. Film do tej pory został wyróżniony nagrodą filmową MFF w Toronto oraz 52 nominacjami, w tym 8 do Oscara.


Główny bohater, genialny Alan Turing (Benedict Cumberbatch) wraz zespołem najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje nad złamaniem szyfru, którym posługują się hitlerowcy. Od ich pracy zależy jak dalej potoczą się wojenne losy. Turing ma ogromny talent i wiele zasług na koncie, jest jednak osobą introwertyczną i trudną w kontaktach. Ponadto skrywa przed wszystkimi groźną dla siebie tajemnicę...


Wciągająca fabuła i rewelacyjna rola pierwszoplanowa czynią "Grę tajemnic" pozycją obowiązkową każdego kinomana.Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

- kolejność emisji: taka jak podana powyżej,

- ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,

- możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

- specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 25 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,

- filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

- pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

- kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.
Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--