Książka może być ładna i mądra. Naraz. Może być równie ciekawa jak facebook, choć na pewno szlachetniejsza. Można ją zrobić samemu i po swojemu – napisać, narysować, ułożyć z własnych zdjęć, nawet tych z telefonu. Można wymyślić jej tytuł i zrobić okładkę – wszystko od A do Z. A potem pokazać babci, obejrzeć w wannie i postawić sobie na półce. Nie zniknie.


Fundacja ONE zaprasza (warszawskich) LICEALISTÓW do projektu RZEŹBIMY KSIĄŻKI, podczas którego każdy będzie mógł zrobić swoją autorską książkę, tzw. artbooka, ZIN’a, inspirowanego kolekcją rzeźb z Muzeum Królikarnia im. Xawerego Dunikowskiego. Posiada ono kolekcję zarówno rzeźb dawnych jak i współczesnych – wśród eksponatów są pulchne ciałka amorków, głowy polskich notabli, ale też królik w skórze tygrysa bengalskiego, zastygła w pocałunku para z waty cukrowej, kosmetyki z wyciągiem z ciała jednej z artystek.

Ramowy program spotkań warsztatowych: czym książka może być? - wykład dot. rzeźb zgromadzonych w Królikarni - fotografia - ilustracja - budowanie narracji - praca z tekstem - typografia - projektowanie książkowe – selfpublishing.

START PROJEKTU:
piątek 20.III.2015 / nocowanie w muzeum - uczestnicy spędzą noc w muzeum, mając możliwość wejścia w rolę żywego eksponatu. Tak!

WARSZTATY: w kolejne środy, w godzinach 17.00-19.00
25.III / 8.IV / 15.IV / 22.IV / 29.IV / 6.V / 13.V / 20.V
WERNISAŻ: czwartek 28.V.2015 / WYSTAWA: 28.V. - 3.VI.2015

ZGŁOSZENIA prosimy przesyłać do 28.02.2015 (imię, nazwisko, wiek, szkoła, numer telefonu + adres mailowy)
- wysyłając wiadomość via FB: Fundacja ONE
- mailowo: fundacjaone@gmail.com

UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--