„Hiszpanka” - międzynarodowa produkcja w ramach cyklu
Kocham Kino w MultikinieSą filmy, które wymykają się definicjom, a o których wiadomo, że na zawsze zapiszą się w historii kinematografii. Takim filmem jest „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka.Tę megaprodukcję z międzynarodową obsadą, o jedynym zwycięskim powstaniu będzie można zobaczyć w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie już 23 stycznia w Multikinie Złote Tarasy. Po seansie obędzie się spotkanie Grazyny Torbickiej z twórcmi filmu z udziałem publiczności.

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów
w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.

W roli głównej zobaczymy Jana Frycza, jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków - Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.


Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino”, i Multikina.

Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna
w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach.
W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia
o kinematografii.


Kocham Kino w Multikinie: Hiszpanka, reż. Łukasz Barczyk

23.01.2015 (piątek) , godz. 19:00, Multikino Złote Tarasy w Warszawie.
Po seansie odbędzie się rozmowa Grażyny Torbickiej z twórcami filmu Łukaszem Barczykiem (reżyseria), Dorotą Roqueplo (kostiumy), Kariną Kleszczewską (zdjęcia)   oraz publicznością.


Ceny biletów:

Normalny (Warszawa): 24 zł,
Normalny (poza Warszawą): 21 zł,
Ulgowy (Warszawa): 19 zł,
Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

Sponsorami cyklu Kocham Kino w Multikinie są:

Fiat Auto Poland, producent samochodu Fiat 500X
Citi Handlowy, oferujący Kartę Kredytową Citibank World MasterCard
Coca Cola

Patroni medialni:
„Polska The Times”
„naszemiasto.pl”
Styl.pl
„Aktivist”
„Kino”
dlaStudenta.pl
„Malemen”


Informacje o filmie:

Obsada:

Crispin Glover,

Bruce Glover,

Florence Thomassin,

Jan Frycz,

Patrycja Ziółkowska,

Jakub Gierszał,

Sandra Korzeniak, 

Magdalena Popławska,

Jan Peszek,

Tomasz Kowalski,

Piotr Głowacki,

Karl Markovicks,

Thomas Schweiberer,

Jack Recknitz,

Fritz von Friedl i in.


Twórcy:

Reżyseria: Łukasz Barczyk

Scenariusz: Łukasz Barczyk

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Zdjęcia: Karina Kleszczewska

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na piątkowe spotkanie. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres ewa@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko, w tytule wpisując tytuł filmu. Startujemy 23 stycznia o 11.15, wygrywa 20 zgłoszenie, nadawca otrzyma od nas odpowiedź. Powodzenia!


Data premiery w Polsce: 23.01.2015 r.

Dystrybucja w Polsce: Vue Movie Distribution

 

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--