Uroczy filmowy celebryta – Miś Paddington w kinach!

„Paddington”

Reżyseria: Paul King

Scenariusz: Paul King, Hamish McColl

Zdjęcia: Erik Wilson

Kraj i rok produkcji: Francja, Kanada, Wielka Brytania 2014

Obsada aktorska: Sally Hawkins (Mary Brown),  Hugh Bonneville (Henry Brown), Nicole Kidman (Millicent), Julie Walters (Pani Bird), Jim Broadbent (Pan Gruber), Peter Capaldi (Pan Curry) i inni.

W polskiej wersji językowej: Artur Żmijewski (Miś Paddington), Jolanta Fraszyńska (Mary Brown), Aleksander Mikołajczak (Henry Brown), Maja Ostaszewska (Millicent), Teresa Lipowska (Pani Bird) i inni.

 


    „Miś Paddington” to film familijny ukazujący przygody niezwykłego, futrzanego bohatera znanego na całym świecie z serii książek Michaela Bonda. Młody niedźwiadek pochodzi z Peru. Pewnego dnia los zmusza go do opuszczenia rodzinnych stron i kieruje do stolicy Wielkiej Brytanii. Miś ukrywa się w szalupie i drogą morską dociera do portu przeznaczenia. Nie zna w Londynie nikogo, ale na szyi ma karteczkę z prośbą o zaopiekowanie się nim. Dociera do londyńskiej stacji kolejowej Paddington, gdzie wzbudza zainteresowanie sympatycznej rodziny Brownów, którzy decydują się go przenocować w swoim domu i nadają mu imię od miejsca spotkania. Tak zaczyna się seria zabawnych ale i niebezpiecznych przygód uroczego niedźwiadka i jego opiekunów. Początkowo Paddington zachowuje się bardzo nieporadnie i psoci. Mimo swego dzikiego pochodzenia, jest jednak uprzejmy i serdeczny wobec otaczających go ludzi. Swoim ciepłem i urokiem osobistym zdobywa serca Brownów, a szczególnie dzieci: Jonathana i Judy. Każdy z atrybutów misia: kanapka z marmoladą, niebieski płaszczyk i czerwony kapelusz ma swoją ciekawą historię. Ten ostatni nawiązuje do dość odległej przeszłości i pewnego podróżnika.

Na misia czyha w Londynie prawdziwe niebezpieczeństwo ze strony złej kustoszki Muzeum Historii Naturalnej - Millicent. Czy uda jej się złapać misia? Czy ten znajdzie zaufanych opiekunów i prawdziwy dom? Jedno jest pewne, Paddington stanie się celebrytą, nie tylko na ekranie.

    „Paddington” to interesująca opowieść o niezwykłej przyjaźni. Film porusza wiele ważnych kwestii. Mówi o potrzebie opieki nad zwierzętami, o ich inteligencji, o konieczności ochrony rzadkich gatunków. Przyjaznemu podejściu do nich przeciwstawiona jest zła postawa ich instrumentalnego traktowania. Jest to również obraz ukazujący realia życia we współczesnej Wielkiej Brytanii (w tym jego dynamikę i pośpiech), zalety i przywary Brytyjczyków. Miś Paddington uczy. Jest dżentelmenem, choć początki jego pobytu w domu państwa Brownów mogą przeczyć tej tezie. Miś szybko nabiera ogłady i od razu widać, że jest dobrze wychowany. Pewnego dnia trafia na pierwsze strony gazet. Filmowy celebryta cieszy się popularnością również w rzeczywistości, także tej wirtualnej. Ma swoje profile na Facebooku i Instagramie. Powstały ciekawe materiały edukacyjne oparte na jego filmowych przygodach. Nie sposób nie polubić misia Paddingtona. Film o wartkiej, spójnej akcji z ciekawą, ładną animacją z pewnością spodoba się dzieciom i ich rodzicom.


    Tekst Ewa Balana


Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
kino familijne Miś Paddington Paddingtonredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--