W niedzielę, 16 listopada, zakończył się nabór zgłoszeń do ogólnowarszawskiej akcji Podwórkowa Gwiazdka. Wiemy już gdzie i kiedy sąsiedzi spotkają się, żeby wspólnie spędzić czas, bliżej poznać i zintegrować w przedświątecznej atmosferze. Mamy przyjemność ogłosić, że świętujących sąsiedztw będzie jeszcze więcej niż w zeszłym roku!

                Do udziału w inicjatywie zgłosiło się aż 40 punktów sąsiedzkich z całej Warszawy. W tym roku najbardziej aktywni będą mieszkańcy Mokotowa i Śródmieścia (obie dzielnice po 6  punktów). W tych dzielnicach prym wiodą partnerstwa lokalne oraz nieformalne grupy mieszkańców. Zaraz za nimi jest Wawer (5 punktów), w którym ruch sąsiedzki rozwijają biblioteki oraz ośrodki kultury.

Wśród organizatorów Podwórkowej Gwiazdki są także grupy nieformalne i organizacje z takich dzielnic jak: Białołęka (2), Ochota (3), Praga Południe (2), Praga Północ (2), Targówek (3), Ursynów (2), Wesoła (1), Wola (3), Żoliborz (1). Wyjątkowo cieszy fakt, że uaktywnili się mieszkańcy dzielnic do tej pory niezaangażowanych w grudniowe świętowanie sąsiedzkie, tj. Bemowa, Bielan, Ursusa i Włoch.

W dużej mierze na frekwencję organizatorów Podwórkowej Gwiazdki wpłynął sukces V Warszawskiego Dnia Sąsiada. Do grona sąsiedzkich aktywistów dołączyły podmioty spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych (Klub „Przy Lasku”, Kopernika 28) oraz wiele nieformalnych grup mieszkańców (m.in. Woronicza 33, Tarchomińska 15, Trzcinowa 23, Jaktorowska i Wolska, Klub „Sady”). Zaangażowały się również instytucje, takie jak: Wawerskie Centrum Kultury, Dom Kultury „Zacisze”, Ośrodki Pomocy Społecznej Dzielnic Białołęki, Targówka, Ursusa i Wawra, czy klubokawiarnie: „Jaś i Małgosia” oraz „Grochownia”. Pełna lista  tegorocznych organizatorów Podwórkowej Gwiazdki znajduje się w Katalogu Punktów Sąsiedzkich, dostępnym online pod tym linkiem, na stronie www.InicjatywySasiedzkie.pl lub na blogu PodworkowaGwiazdka.blogspot.com.


                W dniach od 1 do 21 grudnia w warszawskich sąsiedztwach rozbłysną wspólnie dekorowane świąteczne drzewka, szerokim echem rozniesie się sąsiedzkie kolędowanie, a nad miastem uniesie się zapach zespołowo przygotowywanych wypieków. Mieszkańcy Warszawy nie zapomnieli o potrzebujących osobach i instytucjach, dla których już teraz zadeklarowali chęć pomocy. Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej oraz Q-Ruch Sąsiedzki zapraszają wszystkich mieszkańców do obchodów Podwórkowej Gwiazdki. Budowanie sąsiedztw najwyższej jakości zaczyna się od naszych chęci!


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--