Smaki Nieba i Ziemi – mistrzowie kuchni i prawnicy pomagają nieuleczalnie  chorym dzieciom


Smaki Nieba i Ziemi” to hasło tegorocznej akcji charytatywnej i tytuł książki, która jest zbiorem, jak mówi jej podtytuł - serdecznych przepisów autorstwa sławnych kucharzy i nie tylko. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla podopiecznych Fundacji Między Niebem a Ziemią. Są nimi nieuleczalnie chore dzieci i w większości samotnie je wychowujące mamy.

Fundacja Między Niebem a Ziemią została założona cztery lata temu przez mec. Sylwię Zarzycką. Zaangażowała ona w pomoc ciężko, nieuleczalnie chorym dzieciom środowisko prawnicze. Co roku fundacja organizuje niezwykłe akcje charytatywne. Ich beneficjentami są dzieci cierpiące m.in. na porażenie mózgowe, choroby genetyczne, nie mogące się poruszać i wymagające całodobowej opieki. Im i ich opiekunom żyje się bardzo ciężko. Na co dzień zmagają się z cierpieniem, strachem, stresem, zmęczeniem i samotnością. Fundacja Między Niebem a Ziemią opiekuje się stale ponad czterdziestoma rodzinami nieuleczalnie chorych dzieci, z których 70 % opiekunów stanowią matki samotne. Maksymalny dochód takiej rodziny to 1280 złotych miesięcznie. Praktycznie nie ma szans na jego zwiększenie, gdyż próba podjęcia pracy dodatkowej, choćby na umowę zlecenie, oznaczać będzie utratę zasiłków. Marzeniem prezes Sylwii Zarzyckiej jest zmiana tych przepisów prawa, by móc aktywizować zawodowo rodziców niepełnosprawnych dzieci. Fundacja starannie selekcjonuje osoby, którym pomaga, by mieć pewność, że są to ci, którzy najbardziej tego potrzebują. Swoim podopiecznym zapewnia pomoc finansową, rzeczową, wsparcie psychologiczne i duchowe. Finansuje operacje, zabiegi, rehabilitacje, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, leki, środki opatrunkowe i higieniczne, a nawet opał i jedzenie.

Obecnie w pomoc w ramach Fundacji Między Niebem a Ziemią zaangażowanych jest kilkadziesiąt największych kancelarii prawniczych z całej Polski, a także wielu ich klientów. W zeszłorocznej akcji charytatywnej powstały audiobooki z bajkami dla dzieci czytanymi przez wybitnych polskich prawników, które można było nabyć wraz z ilustrowanymi książkami. Sama akcja zakończyła się aukcjami charytatywnymi w największych miastach w Polsce. Dochód z nich został również przeznaczony na pomoc dla podopiecznych, a one same stały się już tradycją. Tegorocznej akcji charytatywna towarzyszy unikalna książka kucharska pt. „Smaki Nieba i Ziemi. Wielka Księga Serdecznych Przepisów” stworzona wspólnie przez prawników, biznesmenów i sławnych kucharzy: Kurta Schellera, Agnieszkę i Marcina Kręglickich, Adama Chrząstowskiego, Andrzeja Polana, Roberta Sowę i innych. Powstała ona jako podsumowanie warsztatów kulinarnych, podczas których grupa ponad 70 osób, głównie prawników, przygotowywała pod okiem mistrzów kuchni wspaniałe potrawy. Warsztaty przebiegały w wyjątkowej, sympatycznej atmosferze i okazało się, że ich uczestnicy bardzo dobrze radzą sobie z gotowaniem. Książka zawiera kilkadziesiąt przepisów, którymi podzielili się sławni kucharze, a ostatni jest dziełem mam dzieci pozostających pod opieką fundacji. Tradycyjnie akcja Smaki Nieba i Ziemi zakończy się pod koniec roku cyklem uroczystych aukcji charytatywnych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Trójmieście i Katowicach. Książka właśnie pojawiła się na rynku wydawniczym. Warto pomyśleć o niej jako o świątecznym prezencie, dzięki któremu można sprawić podwójnie radość: obdarowanemu nią i chorym dzieciom, które uzyskają pomoc z jej sprzedaży.

Tekst i foto: Ewa BalanaOd lewej Sylwia Zarzycka, Wojciech Szczepaniak, Piotr Schramm, Eliza Falba-Komorowska, Andrzej Polan i Marzena Rogalska


fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe


Warsztaty u Adama Chrząstowskiego/ fot. materiały prasowe

Warsztaty u Agnieszki Kręglickiej/ fot. materiały prasowe

Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
„Smaki Nieba i Ziemi”redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--