Do rozpoczęcia właściwego sezonu narciarskiego zostało już niewiele czasu. To ostatni czas na zarezerwowanie noclegu i wykupienie karty w najpopularniejszych kurortach narciarskich Europy. Gdzie warto wybrać się w tym roku?

Najlepsze ośrodki narciarskie Austrii i Francji

Austria: Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Alpach Austriackich. Na miłośników zimowego szaleństwa czekają wymagające i szybkie odcinki zjazdowe, a także blisko 20 kilometrów tras biegowych.

Na stokach, które wchodzą w skład Bad Kleinkirchheim regularnie organizowane są zawody o Puchar Świata w  wielu dyscyplinach sportów zimowych.

 

Francja: Risoul i Vars

Dwa popularne ośrodki, które razem tworzą duży kompleks narciarski. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest w sumie w sumie 180 kilometrów trudnych, średnich i łatwych tras zjazdowych.

Wszystkie odcinki położone są na wysokościach od 1,6 do 2,7 tys. m n. p. m.

[…] do Risoul i Vars można dotrzeć w ciągu 4 godzin z Warszawy: 2 godziny przelotu samolotem do Grenoble i ok. 2-3 godziny jazdy autokarem | źródło informacji: rozkład lotów do Francji na SnowShow.pl

 

Wschód Europy nie ma powodów do wstydu

Rumunia: Transylwania

Transylwania to ciekawa propozycja dla wszystkich tych narciarzy, którzy szukają odpoczynku od zatłoczonych stoków Europy Zachodniej.

Do dyspozycji fanów zimowego szaleństwa Transylwania oddaje w sumie ok. 65 kilometrów tras o zróżnicowanej trudności.

Uwaga: przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Transylwanii warto sprawdzić pogodę na najbliższe 14 dni. Bywają okresy, kiedy na stokach po brakuje naturalnego śniegu, a tylko kilka odcinków dysponuje infrastrukturą do uzupełniania stoków o sztuczny puch.

 

Słowacja: Velka Raca

Velka Raca jest dużym kurortem narciarskim położonym na granicy z Polską. Na miejscu  czeka 15 trasy łatwych, średnio-trudnych i trudnych, które obsługuje 7 nowoczesnych kolejek linowych o dużej przepustowości.

 

Więcej informacji na http://www.web.gov.pl/firmy-i-uslugi/katalog-euslug/30_3533_www-snowshow-pl.html


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
narty snowboardredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--