Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej (WJFF)
 

12. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 3-9 listopada 2014 r. Tegoroczna edycja festiwalu dedykowana jest Claude’owi Lanzmannowi.

Projekcje festiwalowe odbędą się w Kino Luna, które jest oficjalnym kinem festiwalu oraz w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które jest głównym partnerem festiwalu.

W programie blisko 50 projekcji: filmy konkursowe (dokumenty, fabuły, filmy krótkometrażowe) oraz pokazy specjalne (pokazy filmów C. Lanzmanna, filmy o J. Karskim oraz filmy kulinarne). Ponadto spotkania z autorami, bohaterami filmów i aktorami!

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej powstał w 2003 roku. Misją festiwalu jest tworzenie przestrzeni do prezentacji współczesnych filmów o tematyce żydowskiej, pokazywanych i nagradzanaych na największych festiwalach światowych. Jest to nie tylko przegląd filmów sprowadzanychy z całego świata. Podczas każdej z 11 dotychczasowych edycji organizatorzy kładą szczególny nacisk na edukację młodzieży, szerzenie wiedzy o kulturze żydowskiej, tolerancji i pracę nad dialogiem międzykulturowym.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl. www.wjff.pl

Warsaw Jewish Film Festival, since 2003

www.wjff.plW środę kino Luna zaprasza na pokaz filmu "Gottland". Mariusz Szczygieł, autor zbioru reportaży, na podstawie których został stworzony film - będzie z nami. Zapraszamy na godz. 20:00, 5 listopada. Rezerwacja online na www.kinoluna.pl, a na portalu kulturalnie.waw.pl można wygrać 2 podwójne zaproszenia na ten pokaz.

Aby wziąć udział w konkursie należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: jaki tytuł nosił prowadzony w latach 1995-2001  przez Mariusza Szczygła program rozrywkowy, w którym prowadzone byłi rozmowy na każdy temat? :) W temacie wiadomości wpisujcie tytuł filmu, na odpowiedzi czekamy do południa, zwycięzcy otrzymają od nas odpowiedź. Powodzenia! 


12. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 3-9 listopada 2014 r. Tegoroczna edycja festiwalu dedykowana jest Claude’owi Lanzmannowi.

12. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 3-9 listopada 2014 r. Tegoroczna edycja festiwalu dedykowana jest Claude’owi Lanzmannowi. Projekcje festiwalowe odbędą się w Kino Luna, które jest oficjalnym kinem festiwalu oraz w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które jest głównym partnerem festiwalu. W programie blisko 50 projekcji: filmy konkursowe (dokumenty, fabuły, filmy krótkometrażowe) oraz pokazy specjalne (pokazy filmów C. Lanzmanna, filmy o J. Karskim oraz filmy kulinarne). Ponadto spotkania z autorami, bohaterami filmów i aktorami! Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej powstał w 2003 roku. Misją festiwalu jest tworzenie przestrzeni do prezentacji współczesnych filmów o tematyce żydowskiej, pokazywanych i nagradzanaych na największych festiwalach światowych. Jest to nie tylko przegląd filmów sprowadzanychy z całego świata. Podczas każdej z 11 dotychczasowych edycji organizatorzy kładą szczególny nacisk na edukację młodzieży, szerzenie wiedzy o kulturze żydowskiej, tolerancji i pracę nad dialogiem międzykulturowym. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl. www.wjff.pl Więcej: Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--