W  RYTMIE  TANGA, czyli 101 lat tanga w Polsce

Dom Spotkań z Historią; ul. Karowa 20, Warszawa

28.10.2014 r.; g. 18:00 - 19:30


Mija już 101 lat od dnia, w którym warszawska publiczność po raz pierwszy usłyszała tango. 28 października 1913 r. na scenie Teatru Nowości  zatańczyła je wtedy Lucyna Messal z Józefem Redo. Egzotyczny i pełen tajemnicy taniec podbił wówczas Warszawę i rozpoczęła się trwająca już ponad sto lat polska fascynacja tym rytmem.

 


 


Z okazji tangowej rocznicy Fundacja Kulturo zaprasza na niezwykłe spotkanie, w trakcie którego usłyszeć będzie można pierwsze tango zaprezentowane na ziemiach polskich!

Wezmą w nim udział: Hermes Cristian Rubin – pasjonat tanga argentyńskiego, Katarzyna Wodarska-Ogidel – kuratorka wystawy „Polska w rytmie tanga”, Tomasz Lerski – varsavianista i kolekcjoner starych polskich tang. Wśród zaproszonych gości będa także wnuk i prawnuk Józefa Redo.


Wspólnie wybierzemy się w muzyczną podróż do 1913 r., a z gramofonowej płyty popłynie melodia legendarnego już Tango Argentin w wykonaniu orkiestry Teatru Nowości.


Miejsce:    Dom Spotkań z Historią; ul. Karowa 20, Warszawa


Data:        28.10.2014 r.; g. 18:00-19:30


Organizator: Fundacja Kulturo


Partnerzy:     - Dom Spotkań z Historią

- Muzeum Teatralne w Teatrze Wielkim Operze Narodowej


Patronat honorowy: Ambasada Republiki Argentyńskiej w Polsce


WSTĘP  WOLNY


Więcej informacji na www.polskietango.pl


K.S. / tekst: Fundacja Kulturo


 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Dom Spotkań z Historią W RYTMIE TANGAredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--