Empik zaprasza na spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim

16 października gościem warszawskiego salonu Empik Junior będzie jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy - Zygmunt Miłoszewski. Okazją do spotkania jest premiera  finałowej części trylogii, której bohaterem jest prokurator Teodor Szacki - „Gniew”. Zapraszamy na godzinę 18.00.

„Gniew” to ostatni tom trylogii z kultowym bohaterem. Dwa pierwsze tomy: „Uwikłanie” oraz „Ziarno prawdy” zostały już uznane za klasykę polskiego kryminału.


 

Po wydarzeniach opisanych w „Ziarnie prawdy”, w „Gniewie” Teodor Szacki przeprowadza się do Olsztyna, gdzie próbuje odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Planowane spokojne życie z dorastającą córką zmienia się jednak z chwilą, gdy zostaje on wezwany do bunkra obok poniemieckiego szpitala miejskiego, gdzie podczas robót drogowych odnaleziono szkielet człowieka. Szacki powraca do śledztwa.

Zygmunt Miłoszewski urodził się i wychował w Warszawie. Dla „Super Expressu” pisał reportaże z sal sądowych, a w latach: 2003 - 2008 był związany z „Newsweekiem” – na początku jako redaktor, później jako felietonista. Literacko zadebiutował w 2004 roku na łamach „Polityki” opowiadaniem „Historia portfela”, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Następnie rozpoczął współpracę z wydawnictwem W.A.B., które opublikowało wszystkie jego książki.


Jego kryminały zostały dostrzeżone przez prestiżowe media europejskie i amerykańskie. „Publisher’s Weekly” w recenzji „Uwikłania” napisał, że czytelnicy będą chcieli kontynuacji losów prokuratora Szackiego. I trochę żal, że autor obwieścił koniec przygód swojego bohatera!

Już styczniu losy Teodora Szackiego będziemy mogli zobaczyć na wielkim ekranie. W opartym na prozie Zygmunta Miłoszewskiego filmie główną rolę zagra Robert Więckiewicz.Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--