ENEMEF: NOC Batmana już 26 września w Multikinie


ENEMEF: Noc Batmana to niesamowity maraton z jedną z najbardziej znanych postaci popkultury oraz jednocześnie niezwykła okazja, aby jednej nocy na wielkim ekranie obejrzeć zarówno trylogię Mrocznego Rycerza Christophera Nolana, jak i dodatkowo kultowy film w reżyserii Tima Burtona ze świetnymi rolami Michaela Keatona i Jacka Nicholsona. ENEMEF: Noc Batmana już 26 września w wybranych kinach sieci Multikino.Produkcje, który widzowie będą mieli okazję zobaczyć  podczas ENEMEFu: Noc Batmana to znakomicie wyreżyserowane i trzymające w napięciu thrillery z genialnymi kreacjami aktorskimi. W repertuarze znalazły się:


- Batman - Początek

- Batman Mroczny Rycerz

- Batman Mroczny Rycerz powstaje

- Batman


Dołącz na Facebooku: http://on.fb.me/1CMyEAF


*** Więcej informacji ***

znajdziesz pod adresem: http://www.enemef.pl


ENEMEF: NOC BATMANA odbędzie się 26 września (piątek) jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.


Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 8:30 rano


cennik biletów:

- 21 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 21 zł każdy

- 24 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC

- 25 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzednich ENEMEFów można kupić dowolną liczbę zniżkowych

- 26 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

- 29 zł: cena normalna

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).


Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się w piątek 12 września po 17:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

 Informacje o filmach:


Batman - Początek

Batman Begins, USA, Wielka Brytania 2005 140'

reżyseria: Christopher Nolan

scenariusz: Christopher Nolan, David S. Goyer

obsada: Christian Bale, Gary Oldman, Liam Neeson, Katie Holmes

muzyka: Hans Zimmer, James Newton Howard


Prequel całej serii filmów o Batmanie, opowiada o tym, jak Bruce Wayne stał się człowiekiem-nietoperzem.


Bruce Wayne obwinia się za śmierć rodziców, nie mogąc zaznać spokoju w Gotham, wyjeżdża na wschód. W dniu swoich 30-tych urodzin wraca do miasta, które opanowały korupcja i przestępczość. Jako Batman rozpoczyna walkę o przywrócenie porządku w mieście. Pomagają mu: wierny lokaj Alfred, szef policji James Gordon oraz przyjaciółka z dzieciństwa Rachel Dawes.


"Batman - Początek" to najpoważniejsza i najmniej komiksowa opowieść o Mrocznym Rycerzu. Christopher Nolan ukazał Batmana jako człowieka nękanego przez własne demony, superbohatera nieustannie balansującego na granicy między walką o sprawiedliwość a ślepą zemstą.


Mroczny Rycerz

The Dark Knight, USA, Wielka Brytania 2008 152'

reżyseria: Christopher Nolan

scenariusz: Jonathan Nolan, Christopher Nolan

obsada: Christian Bale, Gary Oldman, Heath Ledger, Aaron Eckhart

muzyka: Hans Zimmer


Kontynuacja filmu "Batman-Początek", która dostała osiem nominacji do Oscara i zdobyła dwie statuetki, w tym za drugoplanową rolę męską dla Heatha Ledgera.


Batmanowi udaje się rozbić kryminalne podziemie Gotham z pomocą porucznika Jamesa Gordona i Prokuratora Okręgowego Harveya Denta. Ich współpraca okazuje się bardzo skuteczna, ale trzej mężczyźni stają się celem nowego geniusza zbrodni, Jokera, który chce wprowadzić w Gotham anarchię i zmusić Batmana, by przeszedł na stronę zła.


Nolan stworzył epickie widowisko z mroczną i niepokojącą atmosferą. Batman, Joker i Dent walczą nie tylko ze sobą nawzajem, ale i ze swoimi ciemnymi tajemnicami.


Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises, USA, Wielka Brytania 2012 165'

reżyseria: Christopher Nolan

scenariusz: Jonathan Nolan, Christopher Nolan

obsada: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Anne Hathaway

muzyka: Hans Zimmer


Znakomicie wyreżyserowany i trzymający w napięciu thriller z doskonałymi kreacjami aktorskimi.


Minęło osiem lat od zniknięcia Batmana, który wziął na siebie winę za śmierć prokuratora okręgowego, Harveya Denta. Przez pewien czas działalność kryminalna w Gotham City została zmiażdżona dzięki uchwalonej przez urzędnika ustawie. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się Bane'a, zamaskowanego terrorysty, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham City zmuszają Bruce'a Wayne'a do powrotu. Batman może okazać się jednak zbyt słaby, by go pokonać.


Trzecia część trzyma poziom i jest świetnym zamknięciem cyklu oraz dopełnieniem zaznaczonych wcześniej wątków.


Batman

Batman, USA 1989, 140'

reżyseria: Tim Burton

scenariusz: Sam Hamm, Warren Skarren

obsada: Jack Nicholson, Michael Keaton, Kim Basinger

muzyka: Danny Elfman


Kultowy film, który uważany jest za jedną z najlepszych ekranizacji komiksu w historii kina.


W Gotham City, ponurym mieście, rządzonym przez zdeprawowanych urzędników i skorumpowaną policję pojawia się bezwzględny Joker. Szaleniec chce zniszczyć władze i mieszkańców Gotham. Tylko tajemniczy Batman może stawić mu czoła i uratować miasto. Pomagać mu będzie dziennikarka Vicki Vale.


Mroczny klimat, świetna scenografia, doskonała muzyka i genialny Jack Nicholson jako Joker - to wszystko sprawia, że Batman Tima Burtona jest wciąż filmem, który nie pozwala oderwać wzroku od ekranu.Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

- ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,

- możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

- w związku z powtarzającymi się pytaniami, ze względu na prawa autorskie i brak licencji nie można w Polsce zagrać: Gwiezdnych Wojen, Terminatora, Monty Pythona, Ojca Chrzestnego.

- specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 21 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do Szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,

- filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

- pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

- kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.


Inne pytania:

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na www.enemef.pl.

 

 

KONKURS! Mamy dla Was zaproszenia na ten maraton do Multikin Wola Park oraz Ursynów. Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres ewa@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko oraz maksymalnie trzyzdaniową odpowiedź na pytanie: który z aktorów grających Batmana sprawdził się w tej roli najlepiej i dlaczego? W temacie wiadomości wpisujcie preferowane kino (jedna osoba może przesłać jedno zgłoszenie). Czekamy dziś (26 września) od 12.30 do 14.00, autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają odpowiedzi przed 15.00. Powodzenia!
Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Batman ENEMEF: NOC Batmana multikinoredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--