Nowe Kino Elektronik ozdobi mural!


Na remontowanym budynku legendarnego Kina Elektronik powstaje właśnie mural inspirowany scenami z klasycznych filmów lat 20-tych do 40-tych XX w. Praca zaprojektowana przez Grupę Ad Manum uświetni 10-lecie Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz ponowne otwarcie przynależnego szkole żoliborskiego kina.

Kadry z „Przeminęło z wiatrem”, „Pancernika Potiomkina”, „Obywatela Kane’a” czy „Nosferatu – symfonia grozy” to tylko niektóre z obrazów, które ozdobią ściany nowego Kina Elektronik. Mural, który powstaje właśnie przy Warszawskiej Szkole Filmowej pomyślany został jako celebracja klasycznych produkcji. Zestawienie najbardziej rozpoznawalnych scen filmowych oraz twarzy legend wielkiego ekranu takich jak Clark Gable, Vivien Leigh czy Charlie Chaplin z intensywnymi barwami i geometrycznymi kształtami to efekt inspiracji malarstwem abstrakcyjnym z tegoż okresu.

 


Olbrzymia praca graficzna (aż 750 m2) stanie się symbolem nowego rozdziału w historii kina przy ulicy Generała Zajączka 7, które największą popularnością cieszyło się w latach 70-tych i 80-tych i dla wielu warszawiaków pozostaje ikonicznym miejscem na kulturalnej mapie stolicy. Fundacja Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA zdecydowała się odnowić Kino Elektronik i uczynić z niego przestrzeń, w której wszyscy widzowie spragnieni zarówno klasycznego , jak i współczesnego, ambitnego kina będą mogli poszerzać swoje horyzonty filmowe. Kino stanie się także jednym z niezbędnych narzędzi edukacji studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej i Filmowego Studium Policealnego oraz uczniów przynależnego do kompleksu Liceum Filmowego. W ofercie kina znajdą się pokazy społeczne, dyskusje oraz spotkania z najciekawszymi twórcami polskiej i zagranicznej kinematografii.

 

 

Ania Koźbiel i Adam Walas po raz kolejny współpracują z Warszawską Szkołą Filmową po realizacji niezwykle udanego projektu muralu wewnątrz Liceum Filmowego. Duet artystów od lat współtworzy wizualną przestrzeń Warszawy. Do nich należy zwycięstwo w konkursie na najciekawszy mural związany z tematyką Powstania Warszawskiego, który powstał na murach stadionu klubu sportowego Polonia.

Prace nad estetyką elewacji Kina Elektronik trwają od końca lipca. Mural zostanie zrealizowany przed ukończeniem gruntownego remontu i modernizacji Kina Elektronik, którego uroczyste otwarcie w październiku uświetni 10-lecie Warszawskiej Szkoły Filmowej.Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--