The Metropolitan Opera i Teatr Bolszoj na ekranie kina MuranówW sierpniu i wrześniu, warszawskie kino Muranów zaprezentuje najwspanialsze opery nowojorskiej sceny The Metropolitan Opera oraz przedstawienie baletowe Teatru Bolszoj. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć wybitne występy m.in. „Spartakusa”, „Rigoletto”, „Romeo i Julia”.


„Eugeniusz Oniegin”„Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego, z udziałem dyrygenta Velerego Gergieva rozpocznie serię pokazów retransmisji widowisk z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Spektakle najlepszej na świecie sceny operowej to wydarzenia nieprzeciętne, zarówno pod względem aktorskim i wokalnym. Od niemal 130 lat sala MET, każdego wieczoru wypełnia się prawie 4 tys. gośćmi z całego świata. Dzięki retransmisjom, polska publiczność ma okazję dołączyć do widowni najlepszych oper na świecie. W ramach pokazów odbędą się prezentacje: „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego pod batutą Velerego Gergieva, z udziałem polskich artystów – Mariusza Kwietnia i Piotra Beczały (17.08.), „Rigoletto” Giuseppe Verdiego, w reżyserii nagradzanego Michele Mariottiego (31.08.), „Otello” Giseppe Verdiego, które zachwyciło krytyków i publiczność, z gwiazdorską obsadą (14.09.) oraz „Romeo i Julia” na podstawie dramatu Szekspira, pod batutą wybitnego Plácido Domingo (28.09.).Romeo i Julia”Wzorem MET poszedł najwspanialszy zespół baletowy na świecie – Teatr Bolszoj również postanowił prezentować swoje przedstawienia w formie transmisji na żywo. Warszawska widownia będzie miała więc okazję obejrzeć wybitne spektakle z choreografią Jurija Grigorowicza, wieloletniego dyrektora artystycznego zespołu baletowego Bolszoj. 24 sierpnia na ekranach kina Muranów zaprezentowany zostanie „Spartakus”.

„Spartakus” - balet opowiadający o powstaniu gladiatorów w starożytnym Rzymie i o ich walce o wolność. To monumentalny obraz o wieloplanowej akcji, wątkach tragicznych i lirycznych, pełen ostrych cięć dramatycznych z muzyką Arama Chaczaturiana. Historia moskiewskiego baletu sięga czasów carskiej Rosji (1776). W XX wieku zespół wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Balet Teatru Bolszoj przygotowuje przedstawienia, które wciąż są niedoścignionym wzorem dla innych zespołów baletowych, nawet tych zaliczających się do najwybitniejszych na świecie.


PROGRAM:

17.08. Eugeniusz Oniegin - Piotr Czajkowski (The Metropolitan Opera -retransmisja)

24.08. Spartakus (Teatr Bolszoj - retransmisja)

31.08. Rigoletto - Giuseppe Verdi (The Metropolitan Opera - retransmisja)

14.09. Otello - Giuseppe Verdi (The Metropolitan Opera - retransmisja)

28.09. Romeo i Julia - Charles-François Gounod (The Metropolitan Opera - retransmisja)

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na Eugeniusza Oniegina 17 sierpnia. Aby wziąć udział w konkursie należy na adres ewa@kulturalnie.waw.pl przesłać odpowiedź na pytanie: kto jest autorem poematu Eugeniusz Oniegin (w temacie wiadomości wpisując tytuł sztuki)? Na odpowiedzi czekamy dziś (13 sierpnia) od 16.30 do 18.30, zwycięzca otrzyma odpowiedź przed 20.00. Powodzenia!


Ceny biletów: 60 zł ulgowy | 70 zł normalny

Więcej informacji:

http://muranow.gutekfilm.pl/2014/07/10/metropolitan-opera-na-ekranie-kina-muranow/

http://muranow.gutekfilm.pl/2014/07/08/retransmisja-spektaklu-baletowego-z-teatru-bolszoj/

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--