Eugène Ionesco

NOSOROŻEC


Bérenger pracuje w dużej firmie. Nieusatysfakcjonowany pracą, niezadowolony z codziennej rutyny, chciałby żyć więcej i bardziej. Ma wielkie aspiracje, ale niewielkie możliwości. Kiedy jednak w mieście ludzie zaczynają zmieniać się w nosorożce, Berenger postanawia pozostać sobą.„Wielokrotnie w moim życiu zadziwiało mnie to, co można by nazwać prądem opinii, nagłą zmianą, którą on wywołuje, siłą zarażania, mającą charakter istnej epidemii (...) Ludzie zmieniają swoje poglądy, zmieniają siebie, i gotowi są z całą świadomością zamordować tych, którzy tych poglądów nie podzielają. Za nimi idą inni i tak dalej. Wszystko to dzieje się nie w kategoriach intelektu, ale  uczucia, ślepego witalizmu." - mówił w rozmowie o "Nosorożcu" Ionesco.

 


Obsada

Paweł Domagała, Krzysztof Ogłoza, Sławomir Grzymkowski, Waldemar Barwiński, Andrzej Blumenfeld, Anna Szymańczyk, Magdalena Smalara, Maciej Szary, Mirosława Krajewska, Piotr Siwkiewicz, Marta Król, Anna Gorajska, Agnieszka Roszkowska, Agata Wątróbska/Zuzanna Grabowska, Krzysztof Brzazgoń, Michał Podsiadło, Sebastian Skoczeń


reżyseria: Artur Tyszkiewicz

scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska

muzyka i opracowanie muzyczne: Jacek Grudzień

ruch sceniczny: Maćko Prusak

reżyseria świateł: Mateusz Wajda


KONTAKT:

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Bilety na wszystkie spektakle Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy są dostępne w trzech Kasach Teatru


Scena im. G. Holoubka

PKiN, pl. Defilad 1

tel. 22 656 68 44

kasa@teatrdramatyczny.pl


Scena Na Woli im. T. Łomnickiego

u. Kasprzaka 22

tel. 22 632 24 78

tel. kom. 663 741 122

kasa@teatrdramatyczny.pl


Scena Przodownik

Ul. Olesińska 21

tel. kom. 663 741 903

kasa@teatrdramatyczny.pl


Bilety dostępne także on-line na www.ebilet.pl

www.teatrdramatyczny.pl

 

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na ten spektakl w terminie 31 lipca. Odpowiedzi na pytanie: z jakiego utworu tego samego autora pochodzi niniejszy cytat:

"Papież nie ma łupieży, za to łupież ma paru papieży"

ślijcie na adres marta@kulturalnie.waw.pl. Czekamy do północy, zwycięzcy otrzymają odpowiedź jutro przed południem. Powodzenia!

Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--