Wernisaż z cyklu BE-ART dzieciom pt. „Letnie impresje” za nami !


24 czerwca w Bemowskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy wernisaż z cyklu BE-ART DZIECIOM pt. „Letnie impresje”. Jego celem była prezentacja wybranych prac, artystów galerii BE-ART exclusive ale przede wszystkim rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie podopiecznych łódzkiej Fundacji KRWINKA.

 

 - Galeria BE-ART exclusive za swój główny cel przyjmuje promocje swoich artystów oraz sprzedaż ich prac za pośrednictwem internetowego sklepu galerii BE-ART. Spośród wielu prac na wtorkowe spotkanie przygotowaliśmy wybrane prace kilku artystów. Staraliśmy się tak je dobrać aby swoją tematyką nawiązywały do zbliżających się wakacji i świata dziecięcych fantazji. – wyjaśnia Lidia Bąk, pomysłodawczyni wernisażu, właścicielka galerii. W trakcie wystawy zgromadzeni goście mogli obejrzeć prace m.in. Barbary Konarskiej Sas, Renaty Aleksandry Dziewońskiej, Szawła Płóciennika i Sebastiana Krawczaka.

 


- Barbra Konarska Sas to znakomita malarka i portrecistka. Jej prace były wielokrotnie nagradzane i wystawiane w wielu krajach, np. w Szwecji skąd przyjechały do nas na wtorkowy wernisażu. Artystka tworzy niezwykłe portrety w różnych technikach i stylach – do obejrzenia których oraz do zamawiania własnych, zapraszamy na stronę galerii.

Renata Aleksandra Dziewońska – z zawodu architekt z pasji i zamiłowania artystka. We wtorek mogliśmy zapoznać się z jej akwarelami prezentującymi wspomnienia z jej wielu podróży np. do Edynburga czy Paryża.

Szaweł Płóciennik to młody artysta, malujący swoje prace w stylu nawiązującym do impresjonizmu, rysownik i twórca komiksów dla dzieci.

Na wystawie znalazły się także prace sprowadzone przez naszą galerię prosto z Haiti – są to przykładowe dekoracje naścienne wykonane techniką ręcznego kucia i modelowania. Jako jedyni w Polsce oferujemy tego typu dekoracje.

Sebastian Krawczak jest artystą, który został wytypowany do Księgi Rekordów Guinnessa za wykonanie największego rysunku ołówkiem na ścianie budynku, tzw. Panoramy Grójeckiej. W trakcie wernisażu przedstawiona została gościom seria prac autorstwa Sebastiana Krawczaka. Jedną z nich była także praca pt. "Nieposkromiony" która została przekazana przez artystę w formie darowizny na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Krwinka. Praca ta - to symbol walki i zwycięstwa z chorobą oraz z przeciwnościami losu. opowiada Lidia Bąk, właścicielka internetowej galerii  BE-ART exclusive 

 

"Nieposkromiony"  wym 30x40cm

praca wykonana w ołówku

autor Sebastian Krawczak

-Wybierając tą właśnie prace, chciałem pokazać, że można wygrać z chorobą, że warto walczyć do samego końca i nigdy nie można się poddawać. – wyjaśnia Sebastian Krawczak, autor pracy.

 

 

Gościem honorowym wieczoru była Ilona Adamska, właścicielka agencji wydawniczo – promocyjnej I.D. Media , wydawca magazynów takich jak Imperium Kobiet, Law Business Quality czy Egipt Exclusive. Autorka książki „Ona w jego oczach – Znani mężczyźni o kobietach”. Ilona Adamska dochód z jej sprzedaży przeznaczyła na pomoc podopiecznym Fundacji Krwinka. W trakcie wernisażu goście mogli nabyć książkę, zdobyć autograf autorki i porozmawiać z młodą kobietą biznesu, która od ponad 2 lat pomaga łódzkiej Fundacji.

 

 

- Na sam koniec chciałabym serdecznie podziękować Bemowskiemu Centrum Kultury za możliwość zorganizowania wernisażu, wszystkim naszych sponsorom i patronom medialnym wydarzenia, Panu Remigiuszowi Mielczarkowi, Ryszardowi Rembiszewskiemu, Ilonie Adamskiej i naszym kochanym artystom za to, że w tym ważnym dla nas dniu, zaszczycili nas swoją obecnością. – mówi Lidia Bąk, pomysłodawczyni wernisażu.

 

- Zapraszamy do licytowania pracy Sebastiana Krawczaka. Pomóżmy dzieciom chorym na raka z łódzkiej Fundacji Krwinka. To dla nich zbieramy pieniądze. – zachęca Ilona Adamska, autorka książki „Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach”, na co dzień związana z Fundacją i galerią sztuki Be-Art exclusive.

 

 

Praca "Nieposkromiony" zostanie zlicytowana na rzecz Fundacji Krwinka na stronie internetowej www.be-art.pl oraz na profilu galerii na Facebooku.


Licytacja która przeprowadzona zostanie za pośrednictwem sieci internetowej - rozpocznie się w piątek 04 lipca 2014 i trwać będzie do 24 sierpnia 2014r.

 

Pragniemy umożliwić jak najszerszej grupie odbiorców dostęp i możliwość wzięcia udziału w licytacji na rzecz potrzebujących i ciężko doświadczonych przez los dzieci !

 

Już dzisiaj zapraszamy do czynnego udziału w tej licytacji !

 

 

 Czas wakacyjnego wypoczynku jest także czasem w którym możemy pomagać potrzebującym dzieciom i ich rodzinom ! Razem możemy wywołać uśmiech na ich twarzach !

 

W imieniu galerii BE-ART exclusive oraz Fundacji KRWINKA - Zapraszamy do udziału i wspólnej promocji tego wydarzenia !

 


 

Zespół galerii

BE-ART exclusive


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--