książki niePOTRZEBNE | wezwanie do dyskusji nt. self-publishingu w Polsce

 


Fundacja ONE oraz Narodowe Centrum Kultury zapraszają do podjęcia społecznej dyskusji na temat przyszłości publikowania książek autorskich. Dzisiaj, 25 czerwca o 18 w Kordegardzie odbędzie się spotkanie przedstawicieli niezależnych środowisk związanych z self-publishingiem sztuk wizualnych.

 

Po co nam książki fotograficzne, rysunkowe, komiksy, artbooki, ziny?
Czy i jak zmienia się świadomość autorów i odbiorców narracji wizualnych? Co się wydarzyło w Polsce przez ostatnią dekadę ogólnoświatowego rozkwitu self-publishingu?

 

W dyskusji wezmą udział:

Bogna Świątkowska założycielka Fundacji Bęc Zmiana od wielu lat publikującej eksperymentalne książki, a także niezależny informator kulturalny Notes Na 6 Tygodni, który po dekadzie sprawnej egzystencji na rynku nie dostał publicznego dofinansowania.

Elżbieta Wrotnowska, szefowa działu edukacji kulturalnej Narodowego Centrum Kultury.

Łukasz Rusznica, fotograf, self-publisher, związany od lat z wrocławskim Ośrodkiem Postaw Twórczych, kurator galerii Miejsce przy Miejscu promującej fotografię i niezależne publikacje.

Kasia Iwańska, fotografka, autorka zina „W służbie narodu [taniec]”, który wygrał konkurs BOOK ME ONE.

Marta Lipczyńska założycielka niezależnego Kwartalnika RYMS i Wydawnictwa Hokus-Pokus, które specjalizuje się w publikowaniu mądrych, pięknych i pożytecznych książek dla dzieci.  Kobieta przyszłości według Wprost.

Magda Majewska, Marianna Wybieralska i Marta Malesińska z niezależnego kolektywu Warszawa Czyta, inicjatora masowego czytania książki "Niewidzialne Miasta" Italo Calvino.

Monika Obuchow z ZORROZ, zaangażowana w sprawy popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci, inicjatorka protestu przeciwko wspieraniu przez MKiDzN publikacji „Pierwszej książki mojego dziecka”.

Paweł Starzec i Ewa Behrens z Paper Beats Rock – kolektywu twórców i promotorów self-publishingu oraz idei, że granica między uznanym twórcą a amatorem zaciera się, a prawo do autorskiej wypowiedzi powinien mieć każdy.

 

Wzywamy do wymiany doświadczeń, wyciągnięcia wniosków, szukania nowych rozwiązań i odpowiedzi na pytanie czy self-publishing ma szansę stać się zjawiskiem rozpoznawalnym i funkcjonującym swobodnie.

Fundacja ONE to:
Kama Rokicka, fotografka freelancerka, Monika Krzesiak, graficzka (Figa Studio) i Anna Amarowicz, fotoedytorka (Polityka). Chcemy promować nieskrępowane wypowiedzi autorskie, pomagać w ich rozpowszechnianiu i dopingować tych, którzy nie wierzą, że mogą podjąć się tworzenia własnych książek. Zależy nam na promocji obrazkowych wypowiedzi zamkniętych między okładkami.


Wzywamy do podjęcia dyskusji na temat metod działania niezależnych wydawców, kuratorów i indywidualnych twórców.

 

Rozmawiajmy.

 

Dyskusja na temat self-publishingu odbędzie się na zakończenie wystawy BOOK ME ONE w galerii Kordegarda.
Zapraszamy.

 

 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--