BE-ART  dzieciom     

  

„Letnie impresje” – wernisaż prac artystów internetowej galerii sztuki  BE-ART exclusive.


Internetowa galeria sztuki  BE-ART exclusive ,  poszukując partnerów do współpracy polegającej na promocji  sztuki  i prezentacji  dzieł młodych, utalentowanych artystów,  nawiązała współpracę z Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. Rezultatem odbytych spotkań i rozmów jest wspólne przedsięwzięcie które odbędzie się 24 czerwca 2014 roku.

 


Dzięki uprzejmości  Bemowskiego Centrum Kultury, mieszczącego się w Warszawie przy ul. Górczewskej 201, w czerwcowy wtorkowy wieczór, odbędzie się wernisaż prac, reprezentatywnej grupy artystów należących do galerii BE-ART exclusive.  Prezentowane prace będą swoim tematem, kolorystyką oraz kształtem, nawiązywać do rozpoczynającego się właśnie lata.  Artyści zaprezentują swoje prace z takich dziedzin jak: malarstwo, rysunek oraz metaloplastyka.

Podczas wernisażu, goście, będą mogli zapoznać się z pracami Barbary Konarskiej, Renaty Dziewońskiej, Sebastiana Krawczaka, Szawła Płóciennika, oraz dekoracji naściennych sprowadzonych bezpośrednio ze słonecznych wysp Haiti. Podczas tego wieczoru będzie także okazja do bezpośredniego kontaktu i rozmowy  z artystami.

Celem tego wernisażu jest prezentacja prac artystów BE-ART exclusive – ale przede wszystkim zbiórka funduszy które zasilą konto łódzkiej Fundacji „Krwinka”. W tym roku (2014) Fundacja obchodzi osiemnastolecie działalności, a powołana została przede wszystkim po to, by wspierać dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodziny. Od początku działalności „Krwinka” objęła opieką ponad 4000 dzieci i całe ich rodziny. Fundacja refunduje koszty związane z leczeniem i rehabilitacją małych pacjentów, ale niesie też pomoc innego typu. Począwszy od socjalnej, przez pedagogiczną, aż po psychologiczną. „Krwinka” ma podopiecznych nie tylko z woj. łódzkiego, ale także z innych części kraju. Najsilniej związana jest z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym nr 4 w Łodzi, ale wspiera też inne kliniki onkologii dziecięcej. 


Gościem honorowym tego wieczoru będzie Ilona Adamska promująca swoją książkę pt. "Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach". Autorka od samego początku , o czym informuje już na okładce książki, postanowiła iż dochód z jej sprzedaży, przekazany będzie na rzecz podopiecznych Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.  Autorka  jeździ  po całej Polsce i z powodzeniem  promuje i sprzedaje swoją książkę, wpierając w ten sposób Fundację z Łodzi.


Internetowa galeria sztuki BE-ART exclusive także pragnie wesprzeć  Fundację „Krwinka”. Dlatego też, podczas czerwcowego wernisażu, odbędzie się licytacja jednej z prezentowanych prac. Cały dochód z przeprowadzonej licytacji zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Krwinka” z Łodzi.


Praca przeznaczona na licytacje nosi tytuł "Nieposkromiony". Jest to rysunek na beżowym papierze fakturowym w formacie A3. Autorem tego dzieła jest Sebastian Krawczak artysta współpracujący z galerią BE-ART exclusive.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.be-art.plObcowanie ze sztuką otwiera serca i daje radość. Serdecznie zapraszamy na nasz wernisaż, wszystkich którym bliskie jest czynne wsparcie i niesienie pomocy chorym i potrzebującym dzieciom.


BE-ART exclusive

Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--