Rusza “Praktykuj w Kulturze!” - konkurs na praktykantów organizowany przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie


Od 10-go czerwca do 15-go lipca studenci kierunków humanistycznych z województwa mazowieckiego mogą zgłaszać się do programu Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie "Praktykuj w Kulturze!”.


"Praktykuj w Kulturze!" to nowoczesny i kompleksowy program praktyk studenckich umożliwiający studentom poznanie instytucji kultury – Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie od podszewki. We wrześniu tego roku troje wybranych studentów weźmie udział w pilotażowym projekcie. W tym czasie zapoznają się z pracą różnych działów Muzeum, będą aktywnie uczestniczyć w prowadzonych działaniach oraz nabędą wartościowe na rynku pracy umiejętności. "Praktykuj w Kulturze!" zaprojektowane jest tak, by studenci mogli wypróbować się w różnych sytuacjach i  następnie sami zdecydować, co ich najbardziej interesuje - czy będzie to praca w Muzeum dla Dzieci, Dziale Naukowo Oświatowym, Zespole ds. Komunikacji, w Centralnym Magazynie Zbiorów czy w innych działach Muzeum.

 Program ma pokazać młodym ludziom, że praca w muzeum jest różnorodna, ciekawa i przynosi wiele satysfakcji. Praktykanci będą zapoznawać się podstawowymi zadaniami Muzeum, takimi jak gromadzenie zbiorów, wystawiennictwo, działalność naukowa, edukacyjna, popularyzatorska, jak i tymi mniej oczywistymi  - organizacją i zarządzaniem, finansami, czy kadrami. Da im to rzetelną wiedzę na temat całokształtu funkcjonowania instytucji kultury.


„Nie daj się zaorać. Praktykuj w Kulturze!” to hasło promocyjne naszego projektu. Chcemy pokazać, że Muzeum traktuje praktykantów po partnersku, że dzielimy się swoją wiedzą oraz że wspieramy aktywność i postawy twórcze młodych ludzi”. - mówi Anna Grunwald, Kierownik ierownik Działu Naukowo-Oświatowego i Muzeum dla Dzieci i pomysłodawczyni programu".  Aby wziąć udział w pilotażowym programie praktyk studenci muszą wymyślić projekt, który Muzeum mogłoby u siebie zrealizować. Formularz aplikacyjny i więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.praktykujwkulturze.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 15-go lipca.


"Praktykuj w Kulturze!" jest projektem dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: edukacja kulturalna.
Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--