Laurka i gust Chopina


Najbliższe spotkania w ramach cyklu Soboty z muzyką, niedziele z plastyką będą poświęcone dwóm fascynującym i mało powszechnym zagadnieniom. Jakim? Przekonają się o tym wszystkie dzieci, które w towarzystwie dorosłych, przybędą do Muzeum Chopina w najbliższy weekend.


Pierwszą znaną pisemną wypowiedzią małego Frycka jest zachowana laurka, którą 6-letni Chopin przygotował dla ojca Mikołaja z okazji imienin. Podczas sobotnich (14.06) zajęć poznamy tę piękną pamiątkę, jaką Fryderyk wręczył ojcu w grudniu 1816 roku, a którą uczestnicy zajęć odnajdą na muzealnej ekspozycji. Ponadto w programie szereg muzyczno-ruchowych ćwiczeń mających na celu rozbudzenie wyobraźni ruchowej i uwrażliwienia na elementy dzieła muzycznego, których zwieńczeniem będzie przygotowanie muzycznej laurki dla Chopina.  

Z kolei dla wszystkich ciekawskich, które zastanawiały się jak wyglądał świat mody dwa wieki temu przygotowaliśmy wyjątkowe zajęcia w niedzielę (15.06). Poza pogawędką, o tym, o czym ponoć nie powinno się dyskutować – czyli o gustach, obejrzymy prezentację poświęconą historii mody. Dowiemy się jaki gust miał Fryderyk Chopin i jakie trendy panowały 200 lat temu. Następnie dzieci będą mogły zaprojektować własne torby, krawaty, rękawiczki i wachlarze, a na koniec zorganizujemy pokaz mody.

Sobotnie oraz niedzielne zajęcia rozpoczną się o godz. 12. w sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 1). Wstęp na zajęcia będzie możliwy po dokonaniu mailowej lub telefonicznej rezerwacji i zakupie biletu w cenie 18 zł. Zapraszamy!

Rezerwacja: bilety.muzeum@nifc.pl, lub tel. 22 44 16 251

  • 14 czerwca (sobota) – Laurka od Fryderyka, prowadzenie: Magda Grabowska-Wacławek

 

  • 15 czerwca (niedziela) – Jaki gust miał Fryderyk Chopin? Prowadzenie: Małgorzata Karkosz

 

***KONKURS***

Mamy dla Was a raczej dla Waszych pociech 3 bilety na niedzielne zajęcia. Wysyłajcie nam maile (ewa@kulturalnie.waw.pl) w treści zamieszczając imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: Jakie telenty artystyczne, oprócz muzycznego posiadał Fryderyk Chopin?

Zwycięzcy dostaną maila potwierdzającego jutro rano (13 czerwca).

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--