Co Bóg ma wspólnego z seksem?

      Nie ukrywam, że sięgnęłam po książkę: Teologia ciała dla początkujących, bo najpierw zaintrygował mnie jej tytuł. A potem może jeszcze bardziej pytania, które znalazłam w notce od wydawcy: „Co Bóg ma wspólnego z seksem? W jaki sposób przeżywanie własnej seksualności wpływa na poczucie sensu życia? Dlaczego seks bez Boga to nie to, o co tak naprawdę nam chodzi?”

Czy znalazłam odpowiedzi na te pytania? Znalazłam chyba coś więcej: treści, które dają możliwości do różnych interesujących przemyśleń i do zadawania sobie następnych ważnych pytań.

Autor: Christopher West ( mieszkający z żoną Wendy i pięciorgiem dzieci w Pensylwanii) zainspirowany tekstami Jana Pawła II w sposób ciekawy podejmuje te niełatwe tematy, zręcznie używając wielu porównań. Nie wchodzi przy tym na koturny i nie używa języka hagiograficznego, choć pisze zupełnie serio, ale również z poczuciem humoru.

Tytuły pojedynczych rozdziałów i podrozdziałów mogą dla niektórych brzmieć jak oksymorony, np. Teologia w sypialni, Cnotliwy mąż, Niebo-doświadczenie cielesne, Komunia osób, Ewangelia ciała. I może warto sprawdzić, że oksymoronami wcale być nie muszą…

Jeśli dodam, że nie jestem osobą  początkującą - w tym roku świętujemy z mężem dwudziestą drugą rocznicę naszego ślubu, to może jest to argument, iż Teologia ciała może zainteresować nie tylko początkujących. Chociaż i jednych , i drugich zachęcam do lektury.

                                                                                                             

                                                                                                            Tekst:  Barbara Popławska

                                            

Christopher West, Teologia ciała dla początkujących           

Wydawca: Centrum Myśli Jana Pawła II , Warszawa 2009;   liczba stron: 159

 
Kategoria: Recenzje książek | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--