Właśnie ukazuje się zbiór opowiadań autora bestsellerowego Metra 2033, Dmitrija Glukhovsky’ego. Niebawem, bo już 28 maja, autor odwiedzi Polskę, by promować majową premierę – błyskotliwe, tragikomiczne, utrzymane w konwencji science fiction opowiadania Witajcie w Rosji.

 


Spotkanie z pisarzem odbędzie się w warszawskim salonie Empik przy ul. Marszałkowskiej 116/122 o godzinie 18.00. Oprócz rozmowy o książce Witajcie w Rosji jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu będzie przedstawienie fanom serii Uniwersum Metro 2033 autora pierwszego polskiego tytułu, który już niebawem ukaże się w ramach tego bestsellerowego cyklu. Dmitry Glukhovsky opowie również o swojej nowej powieści science fiction zatytułowanej FUTU.RE, która wkrótce ukaże się w Polsce.


Dla czytelników środowe spotkanie będzie świetną okazją posłuchania, co ciekawego o sobie i swoich pisarskich projektach i planach ma do powiedzenia Dmitrij Glukhovsky, zadania nurtujących pytań, a także zdobycia autografu tego utalentowanego rosyjskiego pisarza.

 

https://www.facebook.com/#!/Wydawnictwo.Insignis/events

 

 

Witajcie w Rosji

 

Zaskakująca i wyjątkowa książka, dotykająca ważnych problemów współczesnej Rosji w sposób niezwykle oryginalny, dosadny i nad wyraz trafny. W kilkunastu błyskotliwych opowiadaniach Glukhovsky wprawną ręką kreśli alegoryczny portret swojej ojczyzny: państwa, w którym korupcja sięga szczytów władz, kraju współrządzonego przez oligarchów i podporządkowanego ich interesom. Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to okraszone ulubionymi przez Glukhovsky’ego motywami science fiction.

 

Witajcie w Rosji to Być może pierwsza od wielu lat próba uczciwego opowiedzenia o Rosji widzianej oczami nowego pokolenia.

Z książką można zapoznać się bliżej na dedykowanej jej stronie www.witajciewrosji.pl.

 

 

FUTU.RE

Najnowsze dzieło science fiction Glukhovsky’ego; utopia, którą autor kultowego Metra 2033 i twórca Uniwersum Metro 2033 przerywa swoje pięcioletnie milczenie. Ludzkość poznała sekret nieśmiertelności i dąży do stworzenia raju na ziemi, zamieszkiwanego przez wiecznie piękne, zdrowe i doskonałe istoty. Jednak wszystko ma swoją cenę – za życie bez kresu trzeba zapłacić rezygnacją z posiadania potomstwa. Powieść Glukhovsky’ego to nie tylko świetna fantastyka naukowa – to również znakomita rozprawa filozoficzna, stawiająca odważne pytania natury etycznej.

 

 

Uniwersum Metro 2033

 

Międzynarodowy projekt Dmitrija Glukhovsky’ego; kultowa seria, zapoczątkowana przez nieschodzące z list bestsellerów Metro 2033. Pod szyldem Uniwersum Metro 2033, stosując się do ustalonych przez Glukhovsky’ego reguł, piszą i publikują autorzy z całego świata. Seria cieszy się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem, tytuły do niej należące (obok Glukhovsky’ego – Szymuna Wroczka, Tulia Avoleda, Andrieja Diakowa oraz Surena Cormudiana) należą do najpoczytniejszych powieści literatury postapokaliptycznej.

 

 

 

KULTURALNIE.WAW.PL MA DLA WAS KSIĄŻKI DO WYGRANIAŻeby wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenie na adres: sylwia@kulturalnie.waw.pl, w temacie wpisując "konkurs - Witajcie w Rosji", a w treści imię, nazwisko i login z kulturalnie.waw.pl.

 


 

Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo.


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--