Kolejna porcja świeżych teledysków. Muzyka ładna, przyjemna oraz zupełnie nieprzyjemna, ludzi, o których nigdy nie słyszeliście i tych, o których trąbi miasto. Wyboru dokonała Ewa Ratyńska, a muzyka niech mówi sama za siebie. Do youtube'a rodacy!

 

 


Piosenka - "Definicja" - to coś nowego, innego i świeżego, a przede wszystkim jest to efekt współpracy OCN z wokalistą grupy Jamal, Tomkiem "Miodem" Mioduszewskim oraz producentami ostatniego albumu artysty, czyli Andrzejem "Gienią" Markowskim i Marcinem Borsem.


Zespół OCN w swojej dotychczasowej karierze przeszedł wiele zmian, jednak to ostatnie kilkanaście miesięcy wydają się nieść najbardziej przełomowe z nich. Szósty album grupy "Waterfall" został wydany dzięki międzynarodowemu kontraktowi z wytwórnią Warner, a za brzmienie odpowiedzialny jest sam Vance Powell, laureat Grammy, ulubiony producent między innymi Jacka White'a. Płyta była w całości anglojęzyczna, można było się więc zastanawiać, jak kawałki brzmiałyby w naszym ojczystym języki, zwłaszcza, że to właśnie polskie teksty były zawsze siłą formacji.

OCN postanowił odpowiedzieć na to pytanie i nagrał polską wersję singla "Waterfall". Muzycy nie byliby jednak sobą, gdyby zmienili jedynie język nagrania.


 

Na płycie „Trzeba było zostać dresiarzem" Mes zachwyca się głównie przemilczanymi zaletami najliczniejszej subkultury lat '90. Jednak nowy singiel „Głupia spięta dresiara" puszcza zajączki drugą stroną medalu. Fenomen dziewczyny, która charyzmę miesza z agresją, a alkohol z intrygą -- któż się z tym nie zetknął?


Ten Typ Mes przegryzł temat na bicie SoDrumatica, producenta, którego stylistyczna wszechstronność kasuje konkurencję. 

Karrot Kommando i zespół Miąższ prezentują teledysk do pierwszego singla promującego wydany 8 marca album „Stop GMO”.

O wyprodukowanej przez Marcina Borsa i Marcina Marcuka płycie mówi się przede wszystkim, że jest bezpretensjonalna. Podkreśla się również energię i niespotykaną radość życia, jaka wypływa z zawartych na krążku brzmień oraz tekstów autorstwa członków grupy.

Na singiel promujący wydawnictwo zespół wybrał piosenkę, która znacząco wyróżnia się z pozostałych, znajdujących się na albumie, utworów. Jak podkreślają członkowie Miąższu: „Nie lubię” to typowa „pościelówa”.

 

 

Wielka światowa gwiazda popu i aspirujący do podobnej wielkości artysta, połączyli siły w jednej piosence. Tytuł kawałka to "Sing", jego autorem jest fantastyczny angielski wokalista i kompozytor młodego pokolenia, laureat dwóch BRIT Awards i nagrody Ivor Novello Ed Sheeran, zaś gościnnie w piosence słychać samego Pharrella Williamsa!


Kawałek będzie pierwszym singlem z drugiego studyjnego krążka Anglika, który otrzymał tytuł "x", a datę premiery ma wyznaczoną na 23 czerwca 2014. Wcześniej, w Dzień Dziecka, 1 czerwca, oficjalną premierę będzie mieć singel z utworem "Sing".


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--