Pora oderwać dzieciaki od gier komputerowych, serwisów społecznościowych i czatów! Czas skończyć z biernym użytkowaniem komputera! Swoją działalność rozpoczęła Akademia Młodego Hakera (www.mlodyhaker.pl), oferująca zajęcia z kreatywnego użytkowania nowych technologii. Jej misją jest uwalnianie dziecięcej kreatywności  oraz przemienianie komputera z zaawansowanej zabawki w prawdziwą maszynę do nauki i rozwoju.

 

Skoro nowe technologie odgrywają w naszym życiu coraz ważniejszą rolę, czy nie byłoby sensownie umieć je współtworzyć? Dlaczego nie uczymy tego naszych dzieci?– te pytania zaświtały w głowach twórców Akademii Młodego Hakera. Potem już tylko krok dzielił ich od stworzenia innowacyjnej oferty edukacyjnej dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. Dzieci i młodzieży, czyli Młodych Hakerów!

 

Kim jest Haker – słuchacz Akademii?

Haker – podopieczny Akademii - jest aktywnym użytkownikiem technologii, który stawia pytania: „jak to działa?”, „dlaczego tak to jest wymyślone?”, „jak dostosować to do moich potrzeb?”. Podejmuje wyzwanie samodzielnego tworzenia gier, programów komputerowych, robotów, muzyki, budowli. Rozkłada otaczającą go rzeczywistość na czynniki pierwsze i ją hakuje!

 

Nie tylko umiejętności techniczne!

Akademia Młodego Hakera jest budowana na przekonaniu, że biegłość w posługiwaniu się nowymi technologiami jest kluczową kompetencją w życiu zawodowym i społecznym przyszłych pokoleń. Celem warsztatów jest uruchamianie pokładów dziecięcej pomysłowości i ciekawości świata, ale także uczenie myślenia projektowego, logiki, umiejętności pracy w zespole i konsekwencji w działaniu.

 

Autorskie i nowoczesne warsztaty

Już od 10 maja 2014 r. Akademia zaprasza Młodych Hakerów do udziału w warsztatach:

-         Jak napisać grę komputerową? Warsztaty z programowania

-         Jak zrobić coś z niczego? Warsztaty z druku 3D

-         Jak zrobić robotyczne serce? Warsztaty z robotyki – Arduino

-         Jak zagrać jam session na komputerach? Warsztaty z muzyki elektronicznej

-         Jak przeprowadzić eksperyment? Laboratorium biologa

-         Od majsterkowicza/ki do hakera/ki. Warsztaty z robotyki – Arduino

-         Śladami warszawskich detali i drobiazgów. Warsztaty z architektury

Zajęcia prowadzone są w maksymalnie 12-osobowych grupach. Trenerzy współpracujący z Akademią to pasjonaci – artyści, developerzy, muzycy, designerzy – ale także doświadczeni pedagodzy. Atmosfera warsztatów jest przyjazna, rodzinna i twórcza – nie ma krytyki, są inspiracje!

 

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbywają się w klubokawiarni Państwomiasto przy ul. Andersa 29 w Warszawie, I piętro. Pierwsza grupa zaczyna hakować już 10 maja! Formularz zgłoszeniowy i wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie: www.mlodyhaker.pl.

 

Więcej informacji z przyjemnością udzieli:

 

Karolina Czerwińska, tel. 697-222-323, karolina@mlodyhaker.plKategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--