Chudoba, jedna z najbardziej rozpoznawalnych folkowych marek muzycznych w Polsce. Kiedyś ktoś powiedział, że muzyka Chudoby jest jak sok z winogron zerwanych z krzewu. Teraz, po latach, ich muzyka jest jak dobre markowe wino. Esencja muzycznych smaków i pozytywnej energii.


 Chudoba wyrusza w wiosenną trasę koncertową:


Koncerty


Podczas koncertów Chudoby tworzy się bardzo silne, pozytywne „pole etnoenergetyczne”. Jego epicentrum stanowi sam zespół , który od 20 lat występuje na scenie z powodzeniem i prawdziwą przyjemnością.


Zapraszamy  do doświadczenia tych emocji na żywo.


Poznań 23.03 .2014 (Niedziela) Klub U Bazyla g.19.00
Warszawa 11 04 2014 (Piątek) DK Rakowiec (scena Etno-Inspiracje) g.19.00
Katowice 12 04 2014 (Sobota) Old Time Garage g.20.00
Kraków 13 04 2014 (Niedziela) CK Rotunda g.19.00

 


Po koncercie zapraszamy na panel dyskusyjny moderowany przez Adama Dobrzyńskiego, dziennikarza RDC.

11.04.2014 
Warszawa DK Rakowiec
start:19.00
Bilety: 25 zł
Rezerwacja biletów: 22 823 66 72 lub dkrakowiec@oko.com.pl


Zespół


Grupa brała udział w w wielu festiwalach i wydarzeniach kulturalnych zdobywając między innymi Grand Prix Polskiego Radia w konkursie Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” (1998).

Koncertowali w  Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. W 1999 zespół reprezentował Polskę na The New Tradition EBU Folk Festival w Dranouter (Belgia) a rok później, na  targach muzycznych The Worldwide Music Expo(WOMEX) w Berlinie. Chudoba była jedną z gwiazd Etno Cup Day w Hanowerze zorganizowanym z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej  w 2006 roku.

W  2012 roku zespół występował w Paryżu,  gdzie koncertował w Ambasadzie Polskiej oraz legendarnym klubie La Java,  tym samym, w którym swoją karierę zaczynała Edith Piaf.


W 2014 nowa płyta: Chudoba Live!, wydana z okazji 20 lecia istnienia zespołu.

Muzyka


Melodyjność, bogactwo instrumentalne i wokalne, zaskakujące połączenia dźwięków, swobodna improwizacja i nieustanna radość wspólnego grania.

Zespół tworzą ludzie z otwartymi głowami, których inspiruje muzyka  tradycyjna. Wykonują własne aranżacje melodii i zapisów ludowych.

W swoich muzycznych poszukiwaniach są dojrzali i nieustępliwi. Nie spoczywają na laurach, których podczas swojej kariery otrzymali całkiem sporo w różnych miejscach Europy i Ameryki.


Patronem medialnym trasy jest portal Folk24.pl

http://www.folk24.pl/

 

 

 

***KONKURS***

Mamy dla Was jedną podwójną wejściówkę na warszawski koncert Chudoby! Wysyłajcie maile na adres ewa@kulturalnie.waw.pl, w treści  Wasze imię i nazwisko a w tytule DK Rakowiec. Wygrywa zgłoszenie numer 13. Przypominamy, że liczy się wyłącznie pierwszy mail od danej osoby!Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--