Gala w hotelu Sofitel Warsaw Victoria – luksusowe wnętrza w nowej odsłonie

W tym roku francuska sieć Sofitel obchodzi pięćdziesięciolecie. Hotel Victoria od początku swego istnienia jest symbolem elegancji i luksusu. Niedawno został zmodernizowany, a kilka wnętrz zaprojektował światowej sławy francuski projektant Didier Gomez. 25 marca br. podczas uroczystej gali goście mieli okazję zwiedzić odnowiony hotel. Była to jedna z wielu atrakcji wieczoru.

Sofitel jest jedyną francuską marką hoteli luksusowych, dysponującą 120-ma obiektami na 5 kontynentach w 40 krajach świata. W Polsce posiada 3 hotele. Największym z nich jest warszawska Victoria. Obiekt został otwarty w 1976 r. Charakteryzuje się typową dla tego okresu prostotą budynku i geometryczną fasadą. Z góry hotel ma kształt litery H. Twórca projektów nowych wnętrz Didier Gomez, zainspirowany wyglądem budynku, postanowił połączyć geometryczne kształty z luksusowymi wzorami, tak by całości nadać cech francuskiej elegancji. Architekt pracował wcześniej dla hoteli Sofitel w Paryżu i Maroku oraz dla marek Louis Vuitton, Kenzo i Celine. W hotelu Sofitel Warsaw Victoria jego dziełem są nowe wnętrza w przestrzeni ogólnodostępnej: restauracje Kitchen Gallery i Le Victoria Brasserie Moderne, bar Victoria Lounge i lobby. Zastosował w nich zarówno stonowane jak i ciepłe, energetyzujące barwy oraz ciekawe, geometryczne formy. W hotelu odnowionych zostało również 166 pokoi, a ich koncepcję wystroju stworzyli polscy architekci z Kaczmarek Studio. W trakcie uroczystego wieczoru można je było zobaczyć, podobnie jak inne pomieszczenia zazwyczaj dostępne tylko dla gości i personelu.

Na gali obecni byli przedstawiciele ze świata mody, sztuki, mediów, biznesu, polityki i dyplomacji. W roli gospodyni wystąpiła Anna Popek. Szef kuchni Maciej Majewski przygotował wyśmienite dania - specjały kuchni francuskiej, polskiej i inne. Podczas imprezy gościom prawie cały czas towarzyszyła muzyka, a gwiazdami wieczoru były Julita&Paula – znakomity duet skrzypcowy. Żywiołowo zagrały na początek Tańce węgierskie Brahmsa, następnie starą muzykę folkową – w tym góralski utwór „W murowanej piwnicy”. W repertuarze znalazły się także: "Phantom of the Opera", „Gdybym był bogaczem” ze „Skrzypka na dachu”, „Burza” Vivaldiego i "Kashmir" Led Zeppelin. Na bis skrzypaczki wykonały ognistego „Czardasza” Montiego. Piękna muzyka podkreśliła niesamowitą, ciepłą atmosferę przytulnych, nowoczesnych i eleganckich wnętrz.

Tekst i foto: Ewa Balana


 

 


 

L. Popiel fot. materiały prasowe

B. Cieślak, A. Popek, D. Henry fot. materiały prasowe

A. Młynarska, S. Bazin fot. materiały prasowe

M. Bojarska - Ferenc, D. Henry fot. materiały prasowe

T. Jacyków fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

 


fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

fot.  materiały pasowe


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Didier Gomez Sofitel Sofitel 50 latredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--